Токсічна подруга: 7 ознак того, що дружбу точно настав час закінчувати

101

Відпускати старих друзів — одна з найболючіших речей у житті, але інколи це просто необхідно. Дружба має свій ресурс і іноді з роками може згаснути. Набагато гірше, якщо стосунки, які ви не закінчили у потрібний момент, починають тягнути вас донизу.

Є ціла низка ознак дружби, яка стала токсичною. Якщо ваші стосунки з подругою мають хоча б дві такі ознаки — це привід замислитись, пише портал EG.

1. Не може радіти вашим успіхам

Якщо ви ділитесь з подругою новиною про успіх, якого ви досягли, нормальною реакцією буде радість за вас та підтримка. Якщо ж дружба токсична, то співрозмовник спробує або перекласти тему, або почне скаржитися на труднощі свого життя. Токсична подруга зацікавлена ​​не у ваших успіхах, а у власному самоствердженні за рахунок ваших невдач. Тому ваші заслуги нею знецінюватимуться, щоб вона виглядала у своїх очах краще за вас.

2. Не підтримує ваше прагнення змінюватися на краще

Наприклад, ви вирішили змінити місце роботи або навіть просто змінити імідж. Реакцією гарної подруги буде підтримка порадами чи справою. Навіть якщо вона не погоджується з вашою ідеєю, вона не стане на вас тиснути, а просто вкаже на можливі негативні нюанси. Токсічна ж стверджуватиме, що вам це не потрібно, заперечувати всі ваші аргументи і наполягати на власній правоті. Звісно, ​​все це прикриватиметься аргументами із серії «та й так усе добре» або «тобі не потрібно нічого змінювати». Але її справжні мотиви – це заздрість чи страх, що вона стане вам не потрібна.

3. Прагне стати у всьому краще за вас

Дружба, що будується на нескінченному змаганні – токсична дружба. Цей пункт також ґрунтується на самоствердженні за ваш рахунок. Будь-яка ваша гарна новина для токсичної подружки як червоний прапор. Ви почали заробляти більше за неї? Тоді вона ляже кістками, щоб це змінити. У подібних відносинах ви вічно відчуватимете, що вас насильно ставлять на другу позицію.

Читайте також:  Вимикайте! Чому в спеку краще відмовитися від ігор у телефоні

4. Постійно змушує вас почуватися винною

Наприклад, від вас вимагають будь-якої миті кинути все і вислухати новину чи проблему подружки. А якщо ви відмовитеся, то на вас образяться. Токсичну подругу не хвилює, чи зайняті ви, чи є у вас сили їй допомогти. І в кожній такій ситуації ви розумітимете, що вибір у вас невеликий. Або ви на шкоду собі допоможете, або ви почуватиметеся винною, адже ми ж подруги. Це не дружба, а маніпуляція. Ви – не жилет, в який можна будь-якої миті поплакати і не механізм для вирішення всіх чужих проблем.

5. Ви віддаєте більше, ніж отримуєте

У ваших мріях у вас ідеальна дружба: ви заради подруги гори повернете, у скрутну хвилину вона завжди може спертися на ваше плече. Але тут проблеми виникають у вас, а її поряд немає: вона зайнята, їй і самій погано і взагалі немає часу. Звісно ж, не можна знецінювати чужі проблеми, і не потрібно вимагати від людини тікати допомагати вам у будь-якій ситуації. Але коли це правило працює тільки в один бік – це вірна ознака токсичності.

6. Ви собі не подобаєтесь, коли ви разом із нею

Як відомо, поганий приклад заразливий. Наприклад, ви ніколи не помічали за собою некультурну поведінку по відношенню до людей, а при ній ви починаєте хамити незнайомцям і поводитися зухвало. У такій ситуації напрошується висновок, що такий вплив на вас походить від токсичної подруги. Безумовно, близькі люди впливають один на одного, але хороша дружба полягає в тому, щоб разом ставати краще, а не гірше. Інший випадок – ви відчуваєте внутрішню напругу, коли ви з подругою. Ви не можете дозволити поводитися природно: підбираєте слова, зважуйте вчинки, тому що не знаєте, якої реакції від співрозмовниці можна очікувати.

Читайте також:  Вибір обручки: лаконічна класика чи оригінальний дизайн

7. Ви їй не довіряєте

Один із найважливіших стовпів дружби – довіра. Наприклад, ви бачите, що ваші секрети, якими ви ділилися з нею віч-на-віч, обговорюються за вашою спиною. Або бачите, що коли ви приходите за порадою, вам навмисне пропонують погане рішення, це дуже поганий знак.

Тверезо оцінювати токсичність близької людини може бути важко. Можливо, що на деякі відверто погані ситуації ви дивитися крізь пальці. Рішення – знайти погляд з боку та поговорити з іншими близькими людьми.

.

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я
Введіть символи зображені вище :