Теракти в Малі: 64 жертви нападів ісламізму.

6

У середині червня військовий уряд Малі вимагає вивести всі 12 000 «блакитних касок» ООН до кінця року. Наразі терористичні акти стрясають західноафриканську країну. Десятки людей загинули.

Теракти в Малі: 64 жертви нападів ісламізму.

За даними військового уряду, в результаті двох терактів ісламістських бойовиків у Малі загинули 64 мирні жителі та військовослужбовці. У п’ятницю ввечері уряд повідомив у Facebook, що вчора терористи напали на корабель та армійський табір у Бамбі у регіоні Гао на північному сході країни.

Загалом загинуло не менше 49 мирних жителів та 15 солдатів. Такі інциденти підкреслюють наростаючу загрозу, яку становлять теракти в Малі, та необхідність вжити заходів для забезпечення безпеки громадян.

За повідомленнями ЗМІ, вбито 50 ісламістів. Є поранені. Як повідомляється, уряд західноафриканської держави оголосив триденну жалобу.

Місія ООН зі стабілізації в Малі (Minusma), що знаходиться в країні з 2013 р., на прохання військового уряду виводить свої сили до кінця року та передає свої бази малийським силам безпеки. У середині червня військовий уряд, який все більше повертається обличчям до Росії, рішуче вимагало вивести всі 12 тис. «блакитних касок» ООН до кінця року. Німеччина вже вирішила припинити участь у місії 1100 своїх солдатів.

Місію ООН було розгорнуто після того, як у 2012 році ісламістські терористи захопили північ країни після розпаду сусідньої Лівії та повстання кочового народу туарегів.

Військова інтервенція колишньої колоніальної держави Франції лише на якийсь час відтіснила ісламістів, деякі з яких були пов’язані з терористичними угрупованнями ІД та «Аль-Каїда». З того часу терористичні угруповання поширюються на півночі і в центрі Малі, а також у сусідніх державах.

Читайте також:  Один із найбільших контрабандистів героїну спійманий в Австралії

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я
Введіть символи зображені вище :