Теракт у Туреччині: що відомо?

18

Теракт у Туреччині потрапив на перші смуги більшості світових ЗМІ. Хто влаштував вибух?

 

Через теракт на головній вулиці Стамбула загинуло шестеро людей, ще десятки людей постраждали. За гарячими слідами було затримано жінку, яку звинувачують у цьому злочині. Що відомо про теракт у Стамбулі – ведучі Stratera Show на радіо «Голос Берліна» Маша Майєрс і Дмитро Губін розпитали у сходознавця Маріанни Біленької.

Маша Майєрс: За почерком чим відрізняються ці два угруповання? Власне, ви назвали ІД, ІДІЛ, як ми раніше говорили, і РПК. І РПК, наскільки я розумію, не взяла відповідальність?

Маріанна Біленька: Так, РПК не взяли відповідальності. Але я не бачу причин, для чого їм було б це потрібно робити зараз і лише активізувати турецьку владу у боротьбі з курдами, зокрема.

Підозрювально, що відразу йдеться, нібито це слід із Сирії, сирійського Курдистану. А ми пам’ятаємо, що ще з весни Ердоган, президент Туреччини, обіцяв провести військову операцію проти сирійських курдів, пов’язаних із РПК. Тому, з одного боку, так, викликає підозру, що струнка картина виходить, але нічого також виключати не можна.

Щодо почерку теракту, то теракти можуть бути різними: і можуть бути, як зараз тут встановлено, вибухові пристрої, і можуть бути шахіди. Але якби шахід, більша ймовірність, що була б Ісламська держава. Хоча немає такого правила, що лише це угруповання проводить такі теракти, а інше — такі.

Тільки ці угруповання справді різні. Ісламська держава — це таке глобальне терористичне угруповання, визнане у всьому світі. РПК терористами визнають не всі, але вона у списку заборонених організацій Туреччини. Але при цьому в багатьох країнах її терористами не вважають. У тій же Росії її немає у списку заборонених організацій.

Читайте також:  Буде введено санкції проти російських спортсменів, які підтримують війну

Маша Майєрс: Маріанно, поправте мене, будь ласка, у свій час, скажімо так, була така точка зору, вже не знаю, наскільки вона вірна, що курди в основному влаштовували в Туреччині теракти проти військових і поліцейських, тобто їх, скажімо так, дії проти турецької влади. . Вони більше схожі на бойові атаки, ніж на цивільні теракти. Ось це має щось спільне із реальністю чи ні? І що змінилося?

Маріанна Біленька: Так. Спочатку, загалом, цілі були такі. Але, наприклад, при нападі на поліцейських, буває і страждали невинні люди. Був теракт у 16-му році в Анкарі, загинуло понад 30 людей, і його теж пов’язували з РПК. Взяли вони відповідальність із себе чи ні, не скажу.

Маша Майєрс: Все-таки це Стамбул, це найпопулярніша туристична вулиця. Очевидно, що однією з цілей терористи ставлять привернення уваги всієї світової спільноти, тому що саме там висока ймовірність, що загинуть іноземці, саме там висока ймовірність, що загинуть випадкові перехожі, туристи тощо. Наскільки, на вашу думку, Туреччина сьогодні безпечна для відвідування? Ось якщо йдеться про туристичний сектор?

Маріанна Біленька: Ми давно не бачили терактів у Туреччині. Тобто, це перший теракт за кілька років. І такий теракт може статися у будь-якій іншій країні. У європейських столицях ми також бачили це неодноразово. Тому подивимося, як далі складатиметься ситуація, наскільки це поодинокий випадок.

Нагадаємо, у відеоформаті стрім Stratera Show транслюється щодня у будні з 14:00 до 16:00 на сайті нашого видання aussiedlerbote.de.

.

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я