Перші основні бойові танки Leopard 1 із Данії прибули до України. Тим часом, президент Зеленський закликає до посилення санкцій проти Росії.
Війна в Україні: танки Leopard 1 прибули на фронт
Танки Leopard 1 прибули на фронт: перші десять броньованих машин, які Данія постачає Києву у співпраці з Німеччиною та Нідерландами, надійшли у розпорядження ЗСУ. Ще десять танків уже перебувають у дорозі, повідомило вчора міністерство оборони Данії.
Увечері у Києві президент України Володимир Зеленський закликав міжнародне співтовариство до подальших санкцій проти Росії. Тим часом залізнична станція і завод з виробництва електроніки в прикордонному з Росією Брянську зазнали атак безпілотників.
Данія: перші десять танків Leo 1 прибувають на Україну
Данія, Німеччина та Нідерланди домовилися про співпрацю у лютому. У липні Україна отримала з Німеччини перші основні бойові танки Leopard 1A5. У вівторок уряд Німеччини оголосив, що разом із Копенгагеном поставить Києву ще 90 танків цієї моделі. У квітні Данія та Нідерланди вже оголошували, що нададуть Україні загалом 14 танків нового типу Leopard 2.
Зеленський закликає до нових санкцій проти Росії
У своєму вечірньому відеозверненні Зеленський заявив: «Зараз ми спостерігаємо надто довгу паузу у санкціях з боку партнерів». Він розкритикував «надто активні спроби Росії обійти санкції». За його словами, існує три пріоритети: подальші санкції щодо російського енергетичного сектора, обмеження на постачання до Москви мікросхем та мікроелектроніки та подальша блокада російського фінансового сектора. «Це санкційний наступ з боку світу має тривати».
Санкції проти Росії було запроваджено багатьма країнами після нападу Росії на Україну у лютому 2022 року. 27 країн ЄС запустили одинадцять пакетів санкцій. Ці заходи спрямовані на ослаблення російської економіки та обмеження її здатності вести війну. Крім економічних та фінансових санкцій, вони також включають каральні заходи щодо близько 1800 фізичних осіб та організацій. Під дію санкцій підпадає не лише російське керівництво, а й високопоставлені військові та бізнесмени.
МАГАТЕ: Ознаки активізації бойових дій у районі Запорізької АЕС
Експерти Міжнародного агентства з атомної енергії (МАГАТЕ), які перебувають на українській атомній електростанції у Запоріжжі, окупованому російськими військами, протягом останнього тижня чули численні вибухи. Це можлива ознака посилення військової активності в регіоні, що також може становити потенційну загрозу ядерній безпеці на об’єкті, заявив генеральний директор МАГАТЕ Рафаель Гроссі.
Минулої суботи команда МАГАТЕ почула близько двох десятків вибухів за три дні, а потім ще кілька останніх днів. Пошкоджень на самій станції не було, додав він.
Російські війська зайняли атомну станцію невдовзі після початку агресивної війни, розпочатої за наказом президента Володимира Путіна понад 18 місяців тому. Незважаючи на закриття станції, вона кілька разів зазнала обстрілів, що викликало побоювання міжнародної спільноти щодо можливості ядерної катастрофи.
Танки Leopard 1 прибули на фронт, безпілотники атакують тили
За словами губернатора Брянської області Олександра Богомаза, російські кошти ППО перехопили як мінімум три безпілотники, які пролітали над містом або наближалися до нього. За наявними даними, два з них під час падіння пошкодили залізничний вокзал та будівлю промислової адміністрації. Ніхто не постраждав. Губернатор поклав відповідальність за атаку на Україну. За повідомленнями влади та російських ЗМІ, у четвер Брянськ вже зазнав атаки безпілотників, у тому числі і залізничного вокзалу.
Міністр закордонних справ Японії Хаясі здивував візитом в Україну
Міністр закордонних справ Японії Йосімаса Хаясі несподівано прибув сьогодні з візитом в Україну. Як повідомило японське інформаційне агентство Kyodo з посиланням на уряд у Токіо, незапланований візит має на меті підтримати Україну в її оборонній боротьбі проти Росії. Японія, за Заходом, ввела санкції проти Росії і підтримує Україну. Однак пацифістська конституція країни не дозволяє Японії постачати зброю в Україну.
Це перший візит міністра закордонних справ Японії до України з моменту початку Москвою загарбницької війни у лютому минулого року. У березні цього року прем’єр-міністр Японії Фуміо Кісіда також здійснив несподіваний візит до України.
Що буде важливо сьогодні
У Нью-Делі (Індія) починається саміт глав держав та урядів провідних промислово розвинених країн G20, що розвиваються. Проте зустріч загрожує зірватися через розбіжності щодо однозначного засудження російської агресивної війни в Україні. До неділі в Росії відбуваються місцеві та регіональні вибори.
При цьому Кремль запланував проведення голосувань в анексованих українських областях – Донецькій, Луганській, Запорізькій та Херсонській. Ці голосування, організовані окупаційною владою, не мають міжнародної сили.