Сирія була підготовкою до війни в Україні

12

Російська влада готувалась до війни з Україною багато років, зазначає головний редактор «Ехо Москви» Олексій Венедиктов.

 

Про те, що російсько-українська війна неминуча, свідчило багато чинників, вважає головний редактор радіостанції «Луна Москви» Олексій Венедиктов. На його думку, вважаючи головною проблемою Росії корупцію, інтелегенцію, опозицію, журналістів ліберальних видань переглянули наближення катастрофи — вторгнення до сусідньої держави. Про це Олексій Венедиктов розповів в ефірі Stratera Show на радіо «Голос Берліна» з Машею Майєрс та Дмитром Губіним.

Мюнхенська мова була першою публічною офертою нової політики. Цілком справедливо. Я там був у Мюнхені, я бачив, як захвилювався партнер. Тому що люди досвідчені, які сиділи у партері, вони зрозуміли, що це не жарти. А наступного року сталася Грузія. Тобто спочатку була така теоретична історія, а лише рік минув до дії. І при цьому Путін уже не був президентом. Це політика команди Путіна, яка привела до цього. І далі все було зрозумілим. Далі все було очевидним.

Тому ніяких трьох кроків я не можу назвати для того, щоб зупинити це. Тому що це їхнє внутрішнє розуміння того, що таке справедливість, що таке правильно. Це їхнє рішення. І загалом більшість населення Росії цю політику підтримала. Я маю на увазі Грузію, підтримала Крим підтримала. І, відповідно, спираючись на цей фундамент, на цю базу Путін пішов далі. Це відповідало його розумінню шляху.

Коли я говорю «Путін», я говорю «команда Путіна». Тому, на жаль, за такого розуміння військове зіткнення (воно почалося, я повторюю, у 2008 році) було неминуче. Це зараз ми розуміємо. А тоді ми не розуміли, що, скажімо, військова операція у Сирії — це не військова операція у Сирії. Це полігон для підготовки армії до виступу в Україні.

Читайте також:  Силуанов визнав залежність від Китаю

Звісно, ​​російські генерали поводилися першому етапі війни, як і, як вони вели Сирії. Справа не в Суровікіні, а справа в тому тренді, який вони робили. Справа в операції, яку вони проводили. Вони ж у Сирії зіткнулися з такими напівпартизанськими загонами, без авіації, без артилерії, без РСЗВ. І вони готувалися до цього. Це наші сирійські генерали. Вони готувалися до боротьби з такими напівпартизанськими загонами територіальної оборони. І видно було, що вони прорахувалися, але там готувалися і тренувалися. І не лише Суровікін. Усі командувачі напрямків, усі до одного пройшли Сирію та отримали Героя Росії.

Просто досвід сирійської війни, як і досвід чеченської чи афганської, це боротьба не з регулярною армією. Проте тепер розумієш, що кампанія в Сирії була не за боротьбу на Близькому Сході. Не лише за боротьбу на Близькому Сході та підтримку Асада, а за тренування командного складу у тому числі. Ось уся історія. Тобто війна готувалася давно. І зупинити це трьома кроками було неможливо. Якщо ще й населення підтримує, народ підтримує, більшість народу.

Маша Майєрс: До речі, ви в багатьох інтерв’ю говорили, що ми якось переглянули, не помітили ось цієї народної мілітаризації.

Олексій Венедиктов: Я про це й говорю. У цьому й моя відповідальність, бо багато хто і я в тому числі вважав, що головним недоліком цього режиму є корупція. А що таке корупція? Сидять пітерські хлопці, чухаючи животи, діаманти, яхти, палаци. Яка війна?

Нагадаємо, у відеоформаті стрім Stratera Show транслюється щодня у будні з 14:00 до 16:00 на сайті нашого видання aussiedlerbote.de.

.

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я