Символічна ляпас Борису Джонсону від парламенту

16

Британська Палата громад приймає звіт комітету про брехню Джонсона у «партгейті». Чинний Сунак і більшість фракції Торі утрималися – і невдовзі можуть опинитися між усіма стільцями.

 

Символічна ляпас Борису Джонсону від парламенту

Це лише імволічна ляпас Борису Джонсону: Британський парламент вважає колишнього прем’єр-міністра брехуном. Палата громад переважною більшістю голосів проголосувала в Лондоні за визнання відповідних висновків парламентського комітету щодо заяв тодішнього глави уряду у справі «Partygate».

Лише семеро членів парламенту від Консервативної партії Джонсона проголосували проти резолюції, але 118 проголосували за. Більшість із 352 членів парламентської групи Торі утрималися – зокрема прем’єр-міністр Ріші Сунак та більшість відомих членів кабінету.

Загалом 354 члени парламенту проголосували «за», Палата громад має 650 місць. Голосування вважається символічним і немає великого прямого впливу, оскільки Джонсон вже склав свій мандат раніше.

Опозиція звинуватила главу уряду Сунака, якого прихильники Джонсона звинувачують у його відході, у відсутності лідерства. «Сунак обіцяв чесність, але коли справа дійшла до бійки, вона виявилася надто слабкою, щоб навіть з’явитися», – критикує заступник лідера ліберал-демократів Дейзі Купер. Сунак публічно відмовився ухвалити рішення, виправдовуючись тим, що не хотів впливати на голосування.

Джонсон залишається популярним у партії

Парламентський комітет консерваторів, який має більшість голосів, у своєму звіті дійшов висновку, що тодішній прем’єр-міністр неодноразово брехав Палаті громад у справі «Partygate» про заборонені святкування під час пандемії корони. Рекомендоване 90-денне усунення від роботи в парламенті було запобігло тим, що Джонсон, якому в день дебатів виповнилося 59 років, склав свої повноваження. Однак Палата громад позбавила його парламентської перепустки, на яку взагалі мають право колишні члени парламенту. Джонсон розкритикував доповідь та образив членів комітету.

Читайте також:  Політики СДПН - зростання кількості швидкісних зон 30 км/ч

Згідно з опитуваннями, Джонсон залишається популярнішим, ніж Сунак, серед членів Консервативної партії. Багато членів Торі вважають популіста талановитим агітатором, без якого партії не мали б шансів на загальних виборах, намічених на 2024 рік. У зв’язку з відходом Джонсона і ще трьох торі з Палати громад, за кілька тижнів у цих округах пройдуть додаткові вибори. Якщо консерватори втратить місця – як передбачають опитування – тиск на Сунака, ймовірно, ще більше посилиться.

Джонсон уже дав зрозуміти, що не вважає свою політичну кар’єру закінченою. «Уінстон Черчілль став прем’єр-міністром лише у 65 років», – як стверджується, неодноразово говорив він своїм довіреним особам, згідно з газетою Sunday Times, посилаючись на свій великий приклад для наслідування. Є припущення, що Джонсон може спробувати виставити свою кандидатуру в іншому виборчому окрузі у 2024 році проти волі Сунака. Якщо його переоберуть до Палати громад, він також отримає свою депутатську перепустку.

Сунаку належить вирішити й інші проблеми

Спочатку екс-прем’єр, швидше за все, докучатиме чинному главі уряду гучними промовами в кулуарах. Вже незабаром після його виходу з парламенту консервативний таблоїд Daily Mail оголосив, що Джонсон у майбутньому писатиме як колумніст. За повідомленнями, політик отримуватиме один мільйон фунтів стерлінгів (1,17 млн. євро) на рік. У своєму першому матеріалі минулої суботи Джонсон розповів про дію «чудодійного засобу» для схуднення, яким, за його словами, користуються і члени кабінету міністрів.

Прем’єр Сунак, на думку спостерігачів, тепер, ймовірно, сподівається, що голосування підведе межу під дебатами, що затягнулися, по «партгейту». З хворою NHS і кризою, пов’язаною зі зростанням вартості життя через високу інфляцію і зростання іпотечних ставок, главу уряду очікує безліч проблем.

Читайте також:  Чарльз успадкує корону з «проклятим» алмазом, який приносить нещастя всім чоловікам

Але наслідки скандальних років правління Джонсона, ймовірно, переслідуватимуть Сунака й надалі. Нещодавно з’явилися заклики до того, щоб він заднім числом відхилив дві пропозиції Джонсона про підвищення по службі. На відео, опублікованому у вихідні, видно, як співробітники Шона Бейлі, тоді кандидата в мери Лондона від консерваторів, порушують правила Corona на вечірці з нагоди закриття. Бейлі має стати членом Палати лордів на прохання Джонсона. Людина, яку можна побачити на відео, має отримати престижний почесний ступінь.

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я