В їхній заяві стверджується: без тісного контакту міжнародних структур проблем не вирішити.
Незадовго до саміту G20 у Нью-Делі (Індія) Світовий банк та Міжнародний валютний фонд (МВФ) закликали до розширення співпраці між міжнародними структурами.
Світовий банк та МВФ: заклики перед самітом G20
«Особливо у зв’язку зі зміною клімату, зростанням боргової вразливості багатьох країн та цифровою трансформацією необхідні продумані та скоординовані політичні заходи»– йдеться у спільній заяві цих двох організацій, опублікованій у четвер у Вашингтоні.
“Проблеми надто великі, щоб їх могли вирішувати окремі учасники”, – додали співробітники відомств.
Міжнародні фінансові інститути, уряди, фонди та приватний сектор мають працювати у тіснішому контакті, як йдеться у заяві.
Світовий банк та Міжнародний валютний фонд покликані відіграти важливу роль «у підтримці країн у ці скрутні часи змін», стверджується в заяві.
Президент Світового банку Аджай Банга та голова МВФ Крістіна Георгієва оголосили про намір розширити співпрацю між двома організаціями в таких галузях, як зміна клімату, боргові зобов’язання та цифрова трансформація.
Ранні результати співпраці
Щодо боргових зобов’язань вже є деякі механізми вирішення проблеми вразливості країн, такі як Ініціатива щодо скорочення боргу країн з низьким рівнем доходів (HIPC). Однак ці інструменти часто недостатні для вирішення нових і складніших фінансових проблем.
З погляду зміни клімату, Світовий банк та МВФ вже вживають заходів для фінансування зелених проектів та адаптації інфраструктури. Але є необхідність більш глибокої інтеграції цих зусиль, можливо, шляхом створення спільних фондів або платформ для інвестування в екологічно стійкі технології.