Старим лікам – не місце в домашній аптечці! Як провести “весняне прибирання” непотрібних медикаментів?

69

Весна – це активна пора, коли зміни помітні практично скрізь – у природі, у наших повсякденних звичках, заняттях, одязі, їжі та багато іншого. Змінюються також наші потреби та ризики, з якими ми можемо зіткнутися у повсякденному житті. Тому зараз саме час провести ревізію своєї домашньої аптечки – позбутися прострочених і старих ліків та покласти в неї кошти, актуальні для весняно-літнього сезону. Про те, що потрібно враховувати при проведенні “весняного прибирання” у домашній аптечці, розповідають експерти.

Список необхідних препаратів змінюється щосезонно, тому після сезону зимових вірусів саме час переглянути свою домашню аптечку – позбутися старих та непридатних ліків та запастися необхідними медикаментами та засобами на новий сезон. Важливо пам’ятати, що у кожного засобу та ліки є термін придатності, який вказаний на упаковці, та слідкувати за терміном придатності після відкриття. Зберігання будинку невідповідних, прострочених або невикористаних ліків та медикаментів може завдати шкоди здоров’ю через ризик отруєння та неправильного використання, нагадує клінічний фармацевт.

Не викидайте у відходи!

Наведення ладу в домашній аптечці починається з перевірки того, що в ній знаходиться, і правильної утилізації непридатних ліків. Пам’ятайте – ліки з терміном придатності, що минув, є небезпечними хімічними відходами! На кожній упаковці є інформація, що робити, якщо ліки необхідно викинути. Ліки не можна викидати у каналізацію чи побутові відходи, підкреслює клінічний фармацевт. Викидання ліків у каналізацію шкідливе для людей і тварин, а якщо ліки потрапляють на звалища, їх активні речовини можуть поширюватися далі у навколишнє середовище – ґрунт, ґрунтові води та сприяти розвитку стійких бактерій, що впливають на рослини, тварин та людей, а також мешканців водойм. Про те, що робити з непридатними ліками, краще запитати у фармацевта, і віднести їх в аптеку для правильної та безпечної утилізації. Наприклад, непридатні медикаменти можна зручно здати на утилізацію в усіх аптеках.

Читайте також:  7 справді важливих причин завести скарбничку

Які медикаменти потрібно здавати на утилізацію?

Для того, щоб зрозуміти, що настав час утилізувати невикористані ліки, клінічний фармацевт рекомендує керуватися такими критеріями:

  • у медикаментів закінчився термін придатності або термін зберігання;
  • невідомо їхнє призначення, наприклад, у домашній аптечці лежать таблетки без упаковки або упаковка пошкоджена, і тепер неясно, у яких випадках можна використовувати ліки;
  • неможливо прочитати назву засобу, тобто ідентифікувати його, що може спричинити використання невідповідних ліків;
  • змінився зовнішній вигляд, запах або смак ліків чи засобів – це може означати, що ліки можуть бути небезпечними для життя.

Що має бути у домашній аптечці навесні?

Після того, як домашню аптечку було переглянуто і всі непридатні ліки відсортовані, настав час поповнити її необхідними засобами. Вміст домашньої аптечки для кожної сім’ї відрізнятиметься, адже якщо в сім’ї є діти, то в аптечці мають бути ліки, що відповідають віку та вазі дитини. Крім того, вони повинні бути підібрані у відповідній лікарській формі, наприклад у вигляді рідких сиропів, суспензій або супозиторіїв.

З початком весни та наближенням літа корисно мати в домашній аптечці дезінфікуючі засоби, перев’язувальні матеріали, пластирі, марлеві пов’язки та серветки, щоб бути готовим подбати про себе у будь-якій ситуації.

Пам’ятайте, що зі зміною весняних умов ймовірність застудитися залишається високою, тому домашня аптечка нагоді при застуді, болі в горлі, нежиті та кашлі.

Навесні особливо важливі протиалергічні засоби для перорального та зовнішнього застосування для полегшення сверблячки при шкірних реакціях, таких як висипання, кропив’янка, екзема, укуси комах та сонячні опіки. У разі алергії на пилок слід своєчасно подбати про необхідні ліки. Також саме час додати в домашню аптечку сонцезахисний крем та засоби від кліщів та комарів для себе та домашніх вихованців.

Читайте також:  Які 5 речей потрібно встигнути зробити до Нового року, щоб залучити гроші та удачу

Знеболювальні та жарознижувальні засоби, засоби від нетравлення шлунка та діареї, такі як активоване вугілля або діосмектин, а також засоби для регідратації, такі як сольові суміші, завжди корисно мати в домашній аптечці, незалежно від пори року. Також можуть стати в нагоді трав’яні заспокійливі засоби, що містять собачу кропиву, валеріану, мелісу або глід. Також вдома необхідний термометр для вимірювання температури та тонометр для контролю артеріального тиску, особливо у разі гіпертонії.

Клінічний фармацевт нагадує, що у разі хронічних захворювань необхідно своєчасно набувати призначених лікарем ліків для постійного застосування.

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я