США загрожує зниження рейтингу

13
Запекла суперечка навколо стелі держборгу США загрожує кредитному рейтингу США. США загрожує зниження рейтингу: Рейтингове агентство Fitch більш критично оцінює кредитоспроможність найбільшої економіки світу і в середу ввечері (за місцевим часом) сигналізувало про можливе зниження рейтингу.

Кредитні спостерігачі зберегли найвищий рейтинг «ААА», але знизили прогноз кредитоспроможності до «негативного», тож зниження рейтингу може бути неминучим. Fitch обґрунтувало це рішення суперечкою про підвищення стелі держборгу і загрозою національного банкрутства. Тим часом немає жодних ознак швидкого вирішення конфлікту між республіканцями та демократами.

У саме парламент, а чи не уряд вирішує, скільки грошей державі дозволено позичати. Протягом кількох тижнів обидві партії сперечаються під час важких раундів переговорів щодо підвищення стелі боргу. За прогнозами Міністерства фінансів, історично безпрецедентний дефолт уряду США загрожує з початку червня. Якщо це станеться, це може призвести до глобальної фінансової та економічної кризи. Економісти та експерти ринку праці побоюються, що мільйони людей у ​​США можуть втратити роботу.

Fitch є одним з провідних рейтингових агентств

Fitch, поряд з Moody’s та Standard & Poor’s, є одним із трьох провідних рейтингових агентств. У 2011 році республіканська більшість у парламенті США так довго відкладала підвищення стелі держборгу, що кредитний рейтинг США був знижений єдиний раз в історії. Агентство Standard & Poor’s зняло тоді найвищий рейтинг «ААА» і відтоді надає США рейтинг «АА+» – на один щабель нижче.

На думку Fitch, вирішення боргової суперечки все ще очікується. Однак, на думку агентства, зріс ризик того, що стеля боргу не буде піднята вчасно і уряд США перестане виконувати свої платіжні зобов’язання. «Суперечка про стелю держборгу та нездатність влади США серйозно вирішити середньострокові фіскальні проблеми, які призведуть до зростання дефіциту бюджету та збільшення боргового тягаря, сигналізують про знижувальні ризики для кредитоспроможності США», – вважає Fitch.

Читайте також:  Саміт G7 вшанував пам'ять жертв атомного бомбардування

Переговори поки що безрезультатні

Подальші переговори між демократами та республіканцями щодо підвищення стелі держборгу в середу залишилися без результату. Республіканці хочуть змусити демократів піти на скорочення, наприклад у соціальному секторі, в обмін на підвищення. Демократи президента Джо Байдена, з іншого боку, стверджують, що ці гроші не будуть використані для фінансування нових витрат – вони будуть використані для виконання вже ухвалених зобов’язань. Тому підвищення стелі обов’язку є обов’язком Конгресу.

Тепер демократи заявили про свій намір змусити Палату представників, яку контролюють республіканці, провести голосування за допомогою петиції. Цим кроком вони хочуть обійти голову палати Кевіна Маккарті, республіканця, і уможливити голосування за своїм законопроектом. За словами керівництва фракції, вони зібрали підписи всіх депутатів-демократів під таким проектом. Проте ця спроба мала шансів на успіх, оскільки демократам не вистачає п’яти підписів республіканців для більшості в Палаті представників. Нині малоймовірно, що достатньо республіканців підпише законопроект.

Тим часом керівництво республіканців у Палаті представників відправляє своїх членів на довгі вихідні, що розпочинаються у п’ятницю – понеділок у США вихідний. Проте воно дало зрозуміти, що парламентарі можуть бути викликані назад для можливого голосування. Якщо в суперечці буде досягнуто згоди, то спочатку її все одно доведеться проголосувати в текстовій формі. Потім члени парламенту в палаті мають три дні, щоб ознайомитися з проектом, перш ніж він буде поставлений на голосування.

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я