США розглядають можливість постачання Україні бронетранспортерів

12

Уряд США розглядає можливість постачання Україні бойових машин піхоти «Бредлі». За даними американських військових, гусеничні бронемашини зазвичай мають гармату, кулемет та бронебійні ракети. Президент США Джо Байден учора ствердно відповів на запитання журналіста про те, чи розглядається урядом питання про постачання бронетранспортерів до України. Він не повідомив жодних подробиць. Таким чином, спочатку залишалося незрозумілим, який варіант моделі “Бредлі” розглядатиметься для Києва.

У середу Франція пообіцяла Україні постачання «легких бойових танків». Єлисейський палац оголосив після телефонної розмови двох президентів, що президент Франції Еммануель Макрон пообіцяв це своєму українському колезі Володимиру Зеленському.

Танк, за чутками, є броньованою розвідувальною машиною AMX-10 RC. Колісний танк із гарматою використовується в основному для розвідки. Спочатку було неясно, скільки танків Франція має намір передати Україні та до якого терміну. “Це перший випадок, коли танки західної розробки були поставлені українським збройним силам”, – цитують Єлисейський палац французькі ЗМІ.

Зеленський подякував Макрону в Твіттері за ухвалене рішення. Він сказав, що вони також вирішили продовжити спільну роботу, наприклад, щодо зміцнення протиповітряної оборони України. Більш детальну інформацію про постачання танків до України Франція оголосить пізніше.

Поки що жодних західних бойових танків для Києва

Україна вже отримувала танки західної розробки, але це були, як правило, носії військ, такі як американська модель M113, компактніша гусенична машина. Якщо розглядати ударну міць важких знарядь, то, наприклад, самохідна артилерійська установка Panzerhaubitze 2000 німецької будівлі перевершує обіцяний французький колісний танк AMX-10 RC. Україна, яка зазнала нападу з боку Росії, ще не отримала повноцінного західного бойового танку, такого як французька модель Leclerc або німецький Leopard.

Україна постійно потребує постачання західних бойових танків та інших систем озброєння. Під час передачі західних систем озброєння українські солдати зазвичай спочатку мають пройти навчання з їх використання, що зазвичай відбувається за межами України, зокрема в Німеччині.

Читайте також:  Президент Мексики дякує Байдену за нову міграційну політику

У рамках так званого кільцевого обміну Україна вже отримала від країн Східної Європи, зокрема бойові танки радянської розробки. У рамках кільцевого обміну, узгодженого з Німеччиною, Словаччина наприкінці листопада передала Україні 30 радянських бойових машин піхоти БМП-1. Натомість Німеччина поставила Словаччині 15 основних бойових танків Leopard 2 A4.

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я
Введіть символи зображені вище :