Спочатку рак зовсім не болить! Які перевірки необхідно пройти кожному у 40 років

60

Для успішного лікування будь-якого серйозного захворювання потрібна рання діагностика. 40 років – це той віковий поріг, коли комплексна перевірка здоров’я може вчасно виявити зачатки якоїсь недуги та успішно їх усунути, каже лікар-радіолог Інгуна Амбулте.

Будемо чесні із самими собою – наш організм із віком старіє і різні проблеми зі здоров’ям починають “приліплюватися” дедалі частіше. Давайте порівняємо свій організм з автомобілем – ми ж розуміємо, що з кожним роком у нього збільшується пробіг – і в двигуна, і в ходовій частині, і обслуговування свого автомобіля ми довіряємо автомеханіку. Аналогічно з діагностикою здоров’я людини – її потрібно робити вчасно та довіряти фахівцю, щоб на підставі рекомендацій подбати про своє здоров’я.

Відповідно до сучасної класифікації віку Всесвітньої організації охорони здоров’я у віці 25-44 років ми молоді; у 44-60 років ми середнього віку; у 60-75 років у поважному віці; а після досягнення 75-річного порога настає старість.

Десять років тому була думка, що “техогляд” у людей повинен проводитися в 50 років – треба перевірити всі судини, серце, кишечник, решту тіла. Але якщо подивитися останні дані медичної літератури, то бачимо, що віковий поріг, коли виявляють, наприклад, рак, стає молодшим. П’ятдесят років може бути занадто пізно.

Комплексні перевірки здоров’я має пройти кожна людина. Як і з техоглядом автомобіля, люди повинні дбати про здоров’я і в тому випадку навіть якщо скарг немає. У віці близько 40 років у людей часто підвищується артеріальний тиск, виникає високий рівень холестерину, утворюється нестача вітаміну D, що може стати провісником серйозніших проблем зі здоров’ям у майбутньому. Саме в цьому віці більш актуальними є проблеми, пов’язані з кардіологією, онкологією. У людей віком 40-50 років нерідко виявляють жовчнокам’яні та ниркові захворювання, кісти у печінці та нирках, поліпи жовчного міхура.

Читайте також:  Як мотивувати себе на заняття спортом та фітнесом – 7 головних порад

По досягненні 40 років рекомендується зробити рентген легень, аналіз крові та сечі, а також сонографію черевної порожнини та щитовидної залози. Наприклад, там, де утворюється рак кишківника, немає больових рецепторів. Тобто якщо він не тисне на якісь суміжні органи чи справді не виріс настільки, що перекриває весь кишечник, це не болить.

УЗД черевної порожнини молодим людям до 45 років слід робити раз на п’ять років, а після цього термін щороку. Патології не лише в кишечнику, а й у нирках не болять. На ранніх стадіях сучасна медицина може вилікувати злоякісні пухлини навіть без операції, тому важливо вчасно зафіксувати їх, оскільки є різниця між розмірами пухлин діаметром один сантиметр або 15-20 см. Треба розуміти, що у разі пухлин біль виникає тоді, коли вона вже настільки велика, що доводиться йти до лікарні. Вчасно не виявляючи таких освіт, ми можемо нажити серйозні проблеми.

Методом УЗД під час обстеження пацієнтів на можливі проблеми із простатитом нерідко виявляємо пухлини нирки, хоча попередніх скарг у хворого не було. У свою чергу, при УЗД щитовидної залози видно вузли, які можуть механічно тиснути на дихальні та травні шляхи. На жаль, такі утворення перетворюються на злоякісні пухлини, але під час УЗД завчасно найчастіше видно їх ознаки.

Тому ще раз нагадую — на ранній стадії більшість тяжких захворювань протікає без ознак, і 40 років — це час, коли медично їх можна виловити, щоб не знадобилися тяжкі хіміотерапії чи операції. Навіть аналізи крові можуть вказувати на проблеми в печінці, нирках та щитовидній залозі.

Говорячи про профілактичні перевірки, необхідно звернутися до сімейного лікаря, який за необхідності направляє пацієнта на обстеження та огляд до фахівців. Здебільшого при цих оглядах сімейний лікар оцінює не лише фізичне та психічне здоров’я пацієнта, а й ризики різних захворювань із урахуванням захворювань, які є у сім’ї. Візит до сімейного лікаря має проводитися хоча б раз на рік. Кожному важливо усвідомити – щоб ми, медики могли успішно лікувати, потрібна рання діагностика і хоча б трохи власна ініціатива людини, без якої у нас пов’язані руки і допомогти пацієнтові дуже важко.

Читайте також:  Вимірюйте артеріальний тиск годинами. Огляд Huawei Watch D

.

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я