Скоро знову переходитимемо на літній час, але чи допомагає переведення годинника знизити споживання енергії?

59

26 березня о третій ночі Латвія перейде на літній час – потрібно буде перевести годинник на годину вперед. Але чи це впливає економію електроенергії?

Нещодавно стало відомо, що літній час у США може стати постійним, якщо один із сенаторів досягне свого. Закон про захист сонячного світла пройшов через Сенат минулого року без заперечень, але зупинився, коли потрапив до Палати представників.

Постійний літній час, який зазвичай починається в березні і закінчується в жовтні/листопаді, означало б, що годинник більше не буде переводитися двічі на рік туди і назад, встановивши фіксований час цілий рік.

Тепер сенатор від Флориди Марко Рубіо знову представив законопроект, спрямований на те, щоб позбавитися “застарілої практики”, як він це називає.

“Цей ритуал переводити час двічі на рік – дурість, – сказав сенатор у своїй заяві. – Блокування годинника має переважну двопартійну та народну підтримку. У цьому Конгресі, я сподіваюся, ми нарешті зможемо це зробити”.

Чому в США було запроваджено літній час?

Літній час було запроваджено США під час Першої світової війни у ​​спробі скоротити споживання енергії в умовах дефіциту палива. Ідея полягала в тому, що в літні місяці світловий день мав зрушуватися на вечір, щоб людям не доводилося вмикати світло до пізно, повідомляє Euronews.

Після закінчення війни від цієї ідеї відмовилися, а потім її знову застосували під час Другої світової війни, коли запаси палива закінчувалися. У деяких місцях після війни його зберегли, в інших – ні, поки, нарешті, в 1966 федеральний уряд США не зобов’язав всі штати перейти на літній час.

Два штати, Гаваї та Арізона, все ж таки відмовилися від цього, і з того часу продовжують не переводити годинник.

Читайте також:  Чи потрібно залишати двері пральної машини відчиненими: ризикуєте зламати техніку

Чи знижує перехід на літній час споживання енергії?

Дослідження, проведене Міністерством транспорту США у 1975 році, показало, що перехід на літній час скоротив споживання енергії в країні приблизно на 1%.

Така незначна економія частково пояснюється тим, що багато людей у ​​США встають до 7 ранку, тому більша частина енергії, зекономленої за рахунок того, що світло не вмикається ввечері, компенсується тим, що воно вмикається вранці.

У Новій Зеландії енергетичні компанії досягли аналогічних результатів: з початком переходу на літній час споживання електроенергії знизилося на 3,5 відсотка.

У недавньому дослідженні розглядався вплив переходу на літній час на енергоспоживання в офісах до 2050 року за різних кліматичних сценаріїв. В результаті досліджень у 15 різних містах було виявлено, що переведення годин тому і вперед призводить до чистого зниження енергоспоживання навіть у міру потепління клімату.

Але при цьому з’ясувалося, що це залежить від розташування та доступності відновлюваних джерел енергії.

Дослідження також показали, що хоча час, протягом якого горить світло, може скоротитися, кількість енергії, яку ми використовуємо для обігріву та охолодження наших будинків, також може збільшитися. Загалом висновки непереконливі, і будь-яка економія енергії, викликана переходом на літній час, виявилася незначною.

Чи позбавиться колись Європа від літнього часу?

Літній час у Латвії було введено у 1981 році. З 1997 року літній час триває з останньої неділі березня до останньої неділі жовтня.

У 2018 році в Європі було порушено питання про необхідність перегляду чинного режиму переведення годинників. Європейська комісія провела опитування громадян держав Європейського союзу (ЄС), під час якого більшість висловила думку, що існуючий порядок слід скасувати. 12 вересня 2018 року Єврокомісія представила державам ЄС проект директиви, який передбачає припинення сезонного переведення годинників у всьому ЄС. Дискусії на цю пропозицію ще тривають, остаточного рішення поки що не прийнято.

Читайте також:  Netflix підвищить ціни на підписки

Уряд Латвії раніше заявив, що держава в цілому підтримує відмову від сезонного переведення годинників, готова після прийняття нової директиви перейти на літній час (GMT+3) і зробити її основною.

На цей раз літній час діятиме до 29 жовтня.

.

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я