Сім’ї зазнають тиску через зростання цін

22

Зростання цін через війну в Україні та пандемію корони сильно б’є по сім’ях у Німеччині – і чим нижчий дохід, тим більший тягар. У грудні 2022 року 70 відсотків батьків із дітьми віком до 18 років заявили, що інфляція є для них сильним особистим тягарем. Такими є результати сімейного барометра, представленого міністром у справах сім’ї Лізою Паус (Зелені) у понеділок у Берліні. На той момент 47 відсотків вважали, що інфляція сильно обмежує їхнє повсякденне життя.

За даними сімейного барометра, самотні батьки з низькими доходами, наприклад, змушені платити понад 7 відсотків свого сімейного доходу за зростання цін, пов’язане з інфляцією. Для порівняння, сімейні пари з дітьми з верхнього квартилю доходів змушені платити 4,5 відсотки від свого доходу.

Сімейний барометр» аналізує настрої та побажання батьків у Німеччині. На думку Міністерства у справах сім’ї, з цього випливають три напрямки діяльності: «Підвищення фінансової безпеки сімей», «Далійний розвиток догляду за дітьми для задоволення потреб» та «Збільшення тимчасової автономії на складних сімейних етапах».

Базова допомога на дитину все ще не визначена

У конкретному плані Паус хоче, крім іншого, інвестувати в надійну та хорошу інфраструктуру для догляду за дітьми та продовжити програму базової дитячої допомоги. “Це ті пункти, де сім’ям найбільше дістається”, – сказав політик від “зелених”. За допомогою базової допомоги на дитину коаліційний уряд хоче об’єднати у базовій допомозі на дитину пільги від допомоги на дитину та надбавки на дитину до фінансової підтримки шкільних поїздок та в майбутньому охопити посібниками більшу кількість осіб, які мають на це право. Питання про те, чи це має означати фінансове збільшення на мільярди, є спірним, особливо між «зеленими» і ВДП. Паус заявив про потребу у дванадцяти мільярдах євро.

Читайте також:  Бербок у Колумбії: Мирний процес та енергія

За даними сімейного барометра, у сім’ях, як і раніше, існують проблеми, пов’язані з розподілом ролей між партнерами. Майже половина (46%) батьків хотіли б, щоб догляд за дітьми, домашні обов’язки та робота були поділені між партнерами, але знову і знову спостерігається відсутність реалізації.

Багато чоловіків не беруть відпустку з догляду за дитиною

«Матері в першу чергу виконують завдання щодо догляду за дітьми та ведення домашнього господарства», – каже Ренате Кёхер, керуючий директор Інституту вивчення громадської думки Алленсбаха. «Однак лише п’ята частина батьків кажуть, що це їхній ідеал». Коли батьки йдуть у відпустку для догляду за дитиною, турбота про дітей розподіляється краще.

Але і тут необхідно надолужувати втрачене. Близько 70 відсотків опитаних батьків, які взяли відпустку для догляду за дитиною, наголошують, що вони пережили важливі етапи розвитку в житті своєї дитини та встановили тісніший зв’язок з нею. Однак багато чоловіків все ще утримуються від відпустки з догляду за дитиною через побоювання за свою роботу. 53 відсотки опитаних батьків, які не взяли відпустку для догляду за дитиною, назвали основною причиною втрату доходу. Тридцять вісім відсотків побоюються професійного неблагополуччя. Однак лише 6 відсотків батьків, які взяли відпустку з догляду за дитиною, підтвердили свої побоювання з приводу втрати кар’єри.

Новий посібник має допомогти батькам

«Батьки хочуть більш партнерського поділу, але не можуть реалізувати це у повсякденному житті та повертаються до старих моделей», – каже Паус. Розрив між бажанням та реальністю великий у багатьох сім’ях».

Передбачається, що виправити ситуацію допоможе, зокрема, початкова відпустка для батьків, також відома як відпустка для догляду за дитиною. Згідно із законопроектом Міністерства сім’ї, партнери зможуть взяти два тижні відпустки після народження дитини без необхідності брати відпустку або відпустку для догляду за дитиною. Нововведення торкнеться другого з батьків, тобто у більшості випадків батьків, оскільки матерям вже надається оплачувана відпустка на певний період після народження дитини відповідно до правових норм охорони материнства.

Читайте також:  Геррманн за перегляд питання про подвійне громадянство

Час спільного перебування партнерів після народження дитини має стати захисним та щадним простором, вважає Паус. Законопроект про це вже готовий, і час початку батьківської відпустки має настати у січні 2024 року. Це закріплено у коаліційній угоді. За допомогою цього проекту Німеччина також реалізує відповідну директиву ЄС.

.

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я