Два дизельні двигуни MTU можуть бути поставлені для прототипу легкого танка, який Індія розробляє для використання у гірських районах на кордоні з двома ядерними державами – Пакистаном та Китаєм.
Схвалено експорт двигунів для індійських танків
Уряд схвалив участь Німеччини у будівництві індійських бойових танків. Обговорюється експорт двох двигунів для танків та запчастин до них.
Як повідомив у середу міністр економіки Роберт Хабек (Зелені) в економічному комітеті Бундестагу, два дизельні двигуни MTU можуть бути поставлені для прототипу легкого танка, який Індія розробляє для використання у гірських районах на кордоні з двома ядерними державами – Пакистаном та Китаєм. Індія, яка також має ядерну зброю, має вкрай напружені відносини з обома країнами.
Заявку на експорт двох дизельних двигунів було подано компанією Rolls-Royce Solutions Friedrichshafen. Компанії Flux-Geräte, Renk та 3M також отримали ліцензії на експорт деталей двигуна та виробничої документації. Компанія Mahle Industrial Thermal Systems постачає вентиляторний блок системи охолодження прототипу танка. Вартість експорту не згадується у листі Хабека до комітету, який є у розпорядженні Deutsche Presse-Agentur.
Індія розробляє легкий бойовий танк для використання у Гімалаях на півночі країни.
Протягом 60 років Індія перебуває у стані конфлікту з Китаєм через кілька територій вздовж майже 4000-кілометрового кордону. Відносини між двома найгустонаселенішими країнами світу стали особливо напруженими після зіткнення прикордонників, що спричинило загибель людей з обох боків три роки тому. З того часу обидві країни значно модернізували обладнання на кордоні.
Канцлер Німеччини Олаф Шольц (СДПН) домовився про зміцнення співробітництва в галузі озброєнь із прем’єр-міністром Індії Нарендрою Моді під час свого візиту у лютому. Шольц тоді зазначив, що «якість німецьких технологій» високо цінується і індійськими партнерами у цій галузі. Намір полягав у тому, щоб поглибити співпрацю «в дуже конкретних робочих відносинах і продовжувати її». Моді також наголосив, що у сфері безпеки та оборони все ще існує «нереалізований потенціал».
Шольц і Моді також говорили про конкретні проекти в галузі озброєнь, але не сказали про які саме. В даний час значна частина техніки для індійських збройних сил, як і раніше, поставляється з Росії. Західні країни, такі як Німеччина, хочуть змінити цю ситуацію, і Індія також зацікавлена у цьому. У першій половині 2023 року ця країна входила до десятки країн-отримувачів німецьких озброєнь з обсягом експорту 108,6 млн. євро.
Експерт із зовнішньої політики Лівої партії Севім Дагделен розкритикував співпрацю в галузі озброєнь з Індією. «У той час як Amnesty International звинувачує індійський уряд у переслідуванні та жорстокому поводженні з деякими релігійними меншинами, уряд Німеччини масово озброює цю країну».
«Зовнішня політика «світлофора», нібито заснована на цінностях, схоже, зосереджена насамперед на експорті зброї до зон воєнних дій та зон напруженості».