Шольц закликає Північну Корею припинити ядерні випробування

52

Північна Корея неодноразово спричиняла міжнародну напруженість – особливо завдяки ракетним випробуванням та своїй програмі ядерної зброї. Під час візиту на міжкорейський кордон канцлер Шольц закликає покласти край цьому.

 

Шольц закликає Північну Корею припинити ядерні випробування

Канцлер Німеччини Олаф Шольц закликав Північну Корею припинити ядерні та ракетні випробування. «Ці балістичні випробування мають припинитися. Спроба надати собі ядерний імпульс має бути припинена. Це загроза миру та безпеці в регіоні», – сказав Шольц під час відвідин міжкорейського кордону.

З того часу, як Кім Чен Ин прийшов до влади в Північній Кореї наприкінці 2011 року, політично ізольована країна неодноразово викликала міжнародну напруженість – особливо через ракетні випробування та свою програму ядерної зброї. Чотири із шести ядерних випробувань, проведених Північною Кореєю на сьогоднішній день, були здійснені за Кіма. Він також продовжував розробку балістичних ракет. Такі ракети зазвичай є ракетами класу “поверхня-поверхня”, які, залежно від конструкції, можуть нести ядерну боєголовку.

Шольц говорив про «незмінну небезпечну ситуацію». Він назвав візит на кордон дуже важливим і зворушливим у зв’язку з поділом Німеччини в період із 1949 по 1990 рік. «Нині Німеччина возз’єдналася. Це великий успіх, який нам випав». Наскільки великий цей успіх, можна відчути на цьому кордоні, сказав він.

Згідно з міжнародним правом, обидві корейські держави – демократичний Південь та комуністична диктатура на Півночі – все ще перебувають у стані війни з моменту закінчення братовбивчої війни у ​​1953 році. Мирний договір так і не було укладено. По обидва боки 38 паралелі, яка ділить Корею на дві держави, одна проти одної стоять понад мільйон солдатів. Крім того, зараз США розмістили в Південній Кореї 28 500 солдатів.

Читайте також:  У Німеччині відбулися мітинги солідарності з Іраном

Шольц відвідав чотирикілометрову демілітаризовану зону разом зі своєю дружиною Бріттою Ернст. Вони відвідали блакитні казарми, де у липні 1953 року було укладено угоду про перемир’я після трирічної Корейської війни. З прикордонної будівлі на північнокорейській стороні за Шольцем та Ернстом спостерігали у бінокль. В одному з блакитних бараків, де стіл для переговорів стояв точно на межі кордону, Шольц на кілька хвилин зайшов на північнокорейську територію.

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я