Шольц про переговори після саміту щодо України

9

Канцлер Німеччини Олаф Шольц у неділю висловив схвалення нещодавньому саміту під проводом Саудівської Аравії з мирного врегулювання для припинення бойових дій в Україні та закликав до подальших дипломатичних зусиль.

У зустрічі, що відбулася минулими вихідними в Джидді, взяли участь представники близько 40 країн, зокрема Китаю, Німеччини, Індії та США. Росію не було запрошено. Ось, що сказав Олаф Шольц про переговори після саміту щодо України.

“Для нас має сенс продовжувати ці переговори, оскільки вони посилюють тиск на Росію, змушуючи її усвідомити, що вона пішла хибним шляхом, і що вона повинна вивести свої війська і зробити можливим мир”, – заявив Шольц у своєму щорічному літньому інтерв’ю німецькій телекомпанії ZDF.

Аналогічні міжнародні переговори з обговорення шляхів досягнення миру також відбулися в червні в Копенгагені.

Шольц назвав переговори в Данії та Саудівській Аравії, проведені на рівні радників із зовнішньої політики, “дуже особливими”.

“Вони дуже важливі, і це дійсно тільки початок”, – сказав Шольц.

Україна в понеділок заявила, що “задоволена” самітом у Саудівській Аравії, під час якого Київ намагався заручитися підтримкою свого мирного плану, що складається з 10 пунктів, включно з повним виведенням російських військ із території України.

Москва тим часом заявила, що мирне врегулювання можливе тільки в тому разі, якщо Київ складе зброю.

Більш ніж через рік після російського вторгнення Україна, накопичивши запаси західної зброї, почала в червні довгоочікуваний контрнаступ. Однак він насилу просувається вперед, зустрічаючи жорсткий опір Росії.

Київ неодноразово звертався до Берліна з проханням надати крилаті ракети великої дальності “Таурус” для активізації своїх зусиль, але Німеччина поки відмовляється, побоюючись, що ця зброя може досягти російської території та розширити конфлікт.

Читайте також:  Українські солдати розпочали танкову підготовку у Мюнстері

В інтерв’ю Шольц повторив, що Німеччина наразі є другим за величиною постачальником військової допомоги Україні після США.

Однак у питанні про постачання ракет “Таурус” в Україну канцлер залишився невизначеним. “Як і в минулому, ми завжди будемо дуже ретельно розглядати кожне рішення, що можливо, що має сенс, яким може бути наш внесок”, – сказав Шольц.

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я