Що таке USB-C на новому iPhone?

7

Які можливості отримає Apple з новим роз’ємом і чи директива ЄС підштовхнула компанію до змін?

Чому Apple перехід на популярний і майже універсальний роз’єм USB-C зайняв стільки часу? Особливо це дивує знавців історії цієї компанії. Розбираємось із цим питанням та вирішуємо, яку роль відіграли вимоги ЄС до переходу на універсальний конектор, які набирають чинності у 2024 році.

USB‑C: роз’ємна історія Apple

Із самого початку інженери Apple намагалися не йти в ногу з часом, а обганяти його. У комп’ютерах вони першими стали посилено впроваджувати роз’єм USB, відмовилися від DVD-дисководів. Але зі смартфонами вчинили інакше. Користувачі iPhone виявилися відрізані від світової спільноти Android та Windows Mobile пропрієтарними роз’ємами, які в народі прозвали “на 30 пінів”.

Він був великим та несиметричним. Але обганяв «колег» за технологіями: передавав аудіо, дані щодо FireWire. Перед інженерами Apple стояло завдання зберегти універсальність 30-пінового роз’єму та серйозно його зменшити.

Результатом у 2012 році став довгожитель lightning. Він був на 80% меншим за попередника, а можливості зберіг і примножив. І дозволило відкрити нове джерело доходу.

USB-C: дорога розминка – lightning

Lightning — програмований пристрій: призначення ряду контактів, пінів можна було змінювати. Адже «мотузки», як іноді сисадміни називають кабелі з роз’ємами, містять мікрочіпи, що програмуються. Lightning має систему розпізнавання «свій-чужий».

Щоб стати “своїм”, виробнику аксесуарів для Apple потрібно було вступити до програми Made for iPhone (MFi). З річним внеском та фіксованою платою з кожного проданого екземпляра. Apple не розкриває вартість участі у програмі, але її доходи явно збільшились.
Що таке USB-C на новому iPhone?Але все ж таки lightning має недоліки. Деякі кабелі стають “чужими” після оновлень iOs. Крім того, є претензії щодо швидкості передачі даних та зарядки. На повну зарядку iPad Pro 2017 року йшло до восьми годин. Удосконалена зарядка через lightning покращила результат удвічі. Але пінів, а значить, можливостей і швидкості, у lightning менше, ніж у USB-C. Можливо, це також стимулювало перехід.

Читайте також:  Швейцарський банк Sygnum запускає платформу NFT

Це не запізнення

Перші USB-C з’явилися у Apple ще 2018 року. У MacBook Air компанія вперше прибрала всі порти USB Type-A і замінила їх більш компактними USB Type-C. У 2019 році нові версії ноутбуків також отримали USB Type-C. Тобто, тренд позначився задовго до горезвісної директиви ЄС.

В iPad також почали впроваджувати Type-C, щоб цей популярний планшет виправдав рекламні слогани. Мовляв, маленький планшет замість великого комп’ютера. А закінчити його із периферією практично неможливо. Слабка сумісність з іншими пристроями стала, ймовірно, одним із факторів заміни гнізда. Це також було до прийняття нормативів ЄС щодо USB.

Нові можливості

Все ж таки нові європейські директиви спонукали Apple швидше перевести iPhone, свій самий ходовий товар, на Type-C. Але це був вирішальним мотиватором. Type-C дозволяє розганяти швидкість передачі даних, що вже зроблено на iPhone 15 Pro.

Крім того, розробники зможуть знову зробити пропрієтарні кабелі зі своєю прошивкою, як це було у lightning. Під приводом захисту від USB-хакінгу, методу, коли пристрій зламується чіпом від кабелю. Саме з цим пов’язана рекомендація користуватися оригінальними комплектуючими. А надалі не виключено повернення до вигідної для Apple програми MFi.

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я
Введіть символи зображені вище :