Що таке «брудна бомба» і в чому її небезпека

15

Чи можна вважати її ядерною зброєю і чи допоможе вона ЗС РФ стримати атаки українських військ?

Що таке «брудна бомба»

Представники військового та політичного керівництва Росії все частіше висувають звинувачення у спробі Києва застосувати «брудну бомбу». Ця операція покликана, на думку Кремля, дискредитувати РФ і дати поштовх хвилі нових західних санкцій щодо Росії. Розберемося, що таке «брудна бомба» і хто насправді може підірвати її у місцях проведення бойових дій.

На відміну від класичної ядерної бомби, тут як вражаючий фактор використовується сама начинка. Під час вибуху боєприпасу радіоактивне наповнення поширюється територією та викликає її зараження.

 Що таке

Створити «брудну бомбу» набагато простіше, ніж ядерну. Для цього необхідно мати радіоактивну сировину чи відходи, що залишаються після роботи ядерних реакторів. Засобом доставки може бути артилерійський або ракетний боєприпас, безпілотний літальний апарат.

При використанні цього виду зброї ядерного вибуху не відбувається, але через поширення радіоактивних матеріалів постраждати можуть тисячі людей. А залишкове зараження може зробити територію поразки непридатною для життя довгі роки.

Що таке «брудна бомба» у рамках військової операції

Для ведення бойових дій «брудна бомба», на відміну ядерної, особливої ​​цінності немає. Вона не призводить до швидкої загибелі військових і не виводить із ладу броньовану техніку.

Ступінь забруднення і, як наслідок, вражаюча дія залежить від типу використовуваної «брудної начинки», а також погодних умов та способу підриву. Від цих чинників залежить, яку відстань поширяться радіоактивні матеріали.

Тим не менш, наслідки позначатимуться на здоров’ї місцевого населення і солдатів, які потрапили в зону поразки, багато років.

Але «брудна бомба» має великий психологічний вплив, оскільки може викликати паніку серед населення. Якщо підірвати такий боєприпас у великому населеному пункті, то весь або його частина можуть стати непридатними для проживання. Саме тому, на думку журналістів ВВС, її так прагнуть роздобути екстремістські та терористичні організації.

Читайте також:  Росія хоче використати старі танки

.

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я
Введіть символи зображені вище :