Що буде після Херсона

25

Українці вже святкують, але війну ще не закінчено.

 

Що буде після Херсона

Українські війська зустрічали тріумфальні натовпи, коли вони увійшли до Херсона після того, як Росія вивела свої війська з південного міста. Мешканці підняли український прапор на головній площі на знак урочистостей.

Втрата Херсона, єдиної регіональної столиці, захопленої Росією майже за дев’ять місяців війни, стала приниженням для Путіна. Шість тижнів тому він оголосив, що Росія анексує Херсонську та три інші області України, і заприсягся, що вони «назавжди» належать Росії.

Натовпи людей вітають українських солдатів на площі Свободи у Херсоні, Україна.

Для України повернення Херсона — одна із найзначніших перемог у війні. Президент Володимир Зеленський сказав, що це “історичний день”.

Що буде далі?

Незважаючи на цей удар по Росії, аналітики сходяться на думці, що війна ще далека від завершення. Ось погляд на те, що може чекати на нас попереду.

Спалах бойових дій: Генерал Сергій Суровікін, командувач російських військ в Україні, заявив, що виведення військ дозволить вивільнити війська, які вважаються одними з найбільш підготовлених і загартованих у боях, для участі в бойових діях на інших ділянках фронту. Андрій Загороднюк, колишній міністр оборони України, очікує на ескалацію бойових дій на сході України.

«Єдиний спосіб, яким Суровікін міг реалістично продати Путіну ідею херсонського відступу – це обіцянка гарантованого успіху на сході», – пише Загороднюк, який зараз є науковим співробітником Атлантичної ради, дослідницької організації, що базується у Вашингтоні. «Тому Україна має готуватися до серйозної ескалації на Донбасі найближчими тижнями».

Зимова війна

Деякі американські фахівці припустили, що взимку бойові дії можуть сповільнитися, оскільки умови будуть складнішими. Це, мабуть, спричиняє розбіжності серед деяких аналітиків, які кажуть, що ослаблення боїв не на користь України.

Читайте також:  РФ запускає дрони із зони відчуження ЧАЕС

«Зимова погода може завдати непропорційної шкоди погано оснащеним російським силам в Україні, але добре забезпечені українські сили навряд чи зупинять свої контрнаступи через прихід зими і можуть скористатися перевагами замерзлої місцевості для легшого пересування, ніж у брудні осінні місяці», – пише Вивчення війни.

Україна збирається отримати додаткову військову допомогу США у розмірі 400 мільйонів доларів, яка включає системи ППО та спорядження для холодної погоди.

Мирні переговори

Генерал Марк Міллі, голова Об’єднаного комітету керівників штабів, на внутрішніх нарадах доводив, що українці досягли приблизно того, на що вони могли розумно розраховувати на полі бою до настання зими, і мають спробувати закріпити свої успіхи за столом переговорів, повідомляє Пітер Бейкер, головний кореспондент The New York Times у Білому домі.

Інші радники президента Байдена із цим не згодні. Деякі американські чиновники кажуть, що мирні переговори залишаються малоймовірною перспективою і що обидві сторони вважають, що продовження бойових дій зміцнить їхні можливі позиції на переговорах.

Завершення

Західні та українські чиновники починають прикидати, як може виглядати стабільне завершення війни, пише The Economist. Чи стане Україна новою Фінляндією, яка вимушена поступитися землею і зберегти нейтралітет? Чи ще однією Західною Німеччиною, з розділеною територією та демократичною половиною в НАТО?

Іншим зразком може бути Ізраїль, який зумів захистити себе від ворожих сусідів завдяки широкій військовій підтримці США. Байден заявив журналістам, що конфлікт не буде вирішено, «поки Путін не піде з України».

.

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я