Розслідування розкрило 1002 випадки насильства в церкві

9

Незалежна дослідницька група провела розслідування сексуальних зловживань серед католицької церкви у Швейцарії. Отримані результати, найімовірніше, є лише «верхівкою айсберга».

Розслідування розкрило 1002 випадки насильства в церкві

У Швейцарії з середини XX століття розслідування розкрило щонайменше 1002 випадків сексуального насильства серед Римо-католицької церкви. Встановлено особи 510 обвинувачених та 921 жертви, повідомляють історики з Цюріхського університету.

Вперше незалежна дослідницька група отримала можливість ознайомитися з файлами про сексуальні зловживання серед католицької церкви, що зберігаються в церковних архівах Швейцарії.

Можна припустити велику кількість незареєстрованих випадків

«Виявлені випадки, безперечно, є лише вершиною айсберга»– заявили професори Моніка Домманн та Маріетта Майєр, які керували проектом. Багато архівів ще не проаналізовано. Можна припустити, що лише про невелику кількість випадків було повідомлено. Інші численні випадки були «приховані, замовчувалися чи тривіалізувалися».

Було виявлено випадки «проблемного перетину кордону аж до найсерйозніших, систематичних зловживань, які тривали роки». Злочинцями були католицькі священнослужителі, церковні службовці та члени релігійних орденів у Швейцарії.

Часто їх переводили до інших країн, щоб уникнути світського переслідування. «При цьому інтереси католицької церкви та її високопоставлених осіб ставилися вище за благополуччя та захист парафіян»– Ідеться у дослідженні.

Багато жертв неповнолітні

Близько 39% становили жінки, майже 56% – чоловіки. У п’яти відсотках випадків стать не вдалося точно визначити за джерелами. Майже у трьох чвертях випадків йшлося про неповнолітніх.

«У майбутньому слід уважніше вивчити відповідність держави, особливо у соціальній та педагогічній сферах, оскільки тут, особливо у католицьких районах, завдання часто делегувалися церкви»– йдеться у повідомленні університету.

Читайте також:  Що потрібно знати про базовий посібник на дитину

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я
Введіть символи зображені вище :