Росія обурена планами постачання уранових боєприпасів для України

114

Уряд Великобританії оголосив про свій намір постачати Україні боєприпаси з об’єднаним ураном. Реакція Москви не забарилася.

Росія обурена планами постачання уранових боєприпасів для України

Росія висловила гнів з приводу планів Великобританії постачати потужніші боєприпаси з об’єднаним ураном в Україну, що зазнає нападу. «Хочу зазначити, що Росія буде змушена відповідним чином відреагувати, якщо все це станеться», – сказав Путін після зустрічі з китайським лідером Сі Цзіньпіном у Москві. Міністр оборони Росії Сергій Шойгу також пригрозив: «Звичайно, у Росії готова відповідь».

У понеділок британський уряд оголосив, що поставить Україні боєприпаси на додаток до вже обіцяних основних бойових танків Challenger 2. Це будуть бронебійні боєприпаси зі об’єднаним ураном, йдеться у відповіді міністра оборони Аннабел Голді на запитання у Палаті лордів. «Такі снаряди дуже ефективні при поразці сучасних танків та бронемашин», – наголосила Голді. Путін заявив, що це «зброя з ядерним компонентом».

Ризики здоров’я від уранових боєприпасів?

Уран – радіоактивний метал. Через більш високу щільність, ніж у сталі або свинцю, об’єднаний уран має більшу проникаючу здатність. Ці снаряди використовувалися у війнах в Іраку, Сербії та Косово. Згідно з висновком Наукового комітету Європейської комісії з ризиків для здоров’я та навколишнього середовища (SCHER) від 2010 року, немає «жодних доказів ризику для навколишнього середовища та здоров’я» від об’єднаного урану: «Радіаційний вплив від урану дуже мало в порівнянні з радіацією природного походження» . Тим не менш, у ЗМІ з’явилися повідомлення з Іраку про каліцтво, що приписуються боєприпасам, використаним раніше під час війни. На думку експертів, уранові боєприпаси є й у Росії.

Незважаючи на те, що Путін сам віддав наказ про початок війни проти сусідньої країни більше року тому, він продовжує звинувачувати Захід у бойових діях. Особливим шипом у боці Москви є західна допомога зброєю, від якої Україна залежить у захисті своєї території та поверненні окупованих районів. Включно з чорноморським півостровом Крим, який був анексований у 2014 році, Росія анексувала загалом п’ять українських територій з порушенням міжнародного права.

Читайте також:  Понад п'ять мільйонів державних службовців

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я