Рекордні опади паралізували Гонконг

8

Лише кілька днів тому тайфун «Саола» обрушився на регіон сильними дощами та шквалами. Наразі знову йде сильний дощ – привід для так званого «чорного попередження».

Рекордні опади паралізували Гонконг

Школи залишаються закритими, підприємствам запропоновано надати своїм співробітникам вихідний. Вночі метеорологічна обсерваторія Гонконгу зареєструвала новий рекорд за кількістю опадів у деяких районах міста.

У штаб-квартирі обсерваторії за годину було виміряно 158,1 літра опадів на квадратний метр. Це найвищий показник з початку обліку в 1884 р. було оголошено «чорне попередження» у разі подальших сильних дощів.

Гонконзька газета South China Morning Post повідомила про дороги, що перетворилися на бурхливі річки. У соціальних мережах з’явилися фотографії затоплених підземних парковок та станцій метро. У сусідньому китайському мегаполісі Шеньчжень пройшли сильні дощі.

Тільки у вихідні тайфун «Саола» обрушився на цей регіон, викликавши сильні дощі та шквали.

При цьому Гонконг мав відносно надійні системи керування водою та відведення дощових вод, але такі екстремальні погодні явища, як тайфуни, можуть спричинити значні проблеми, включаючи повені.

Повені в Азії

В Азії серйозні потопи — не рідкість і часто трапляються через різні чинники, такі як мусонні дощі, тайфуни та сильне танення глетчерів. Один з найбільш руйнівних потопів в історії Азії стався в Китаї в 1931 році, який забрав життя, за різними оцінками, від 1 до 4 мільйонів людей.

Цей потоп був викликаний поєднанням натуральних факторів, таких як надмірні снігопади та мусонні дощі, що призвели до руйнівного розливу Янцзи.

В останні десятиліття особлива увага приділяється використанню сучасних технологій для прогнозування та пом’якшення наслідків потопів. В Індії та Пакистані, наприклад, використовуються супутникові системи для моніторингу рівня води в річках та попередження населення про можливі потопи.

Читайте також:  У Перу скасували всі ковидні обмеження

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я
Введіть символи зображені вище :