Реформа виборчого законодавства забуксувала

17

Бундестаг тріщить по швах від суперечностей щодо виборчого законодавства. Опозиція відкидає пропозиції коаліції, але хоче бути відкритою для переговорів.

 

Реформа виборчого законодавства буксує

Керівництво парламентської групи ХДС/ХСС знову відкинуло поточні пропозиції світлофорної коаліції – реформа виборчого законодавства зайшла у глухий кут. Але опозиція продемонструвала готовність обговорювати альтернативні рішення. Вона очікує, що цього тижня відбудуться переговори щодо цього питання між лідерами парламентських груп, сказав у вівторок у Берліні Торстен Фрей (ХДС), парламентський секретар парламентської групи ХДС/ХСС у Бундестазі. “Якщо нинішній проект стане законом, ми розглядаємо можливість його скасування в Карлсруе”, – сказав він, посилаючись на Федеральний конституційний суд.

Фрей говорив про зміну парадигми, заплановану урядом, що призведе до поглиблення розколів у суспільстві. Він закликав до обговорення змін до чинного виборчого законодавства, включаючи кількість виборчих округів. Фрай не хотів, щоб стався розрив із ХСС. Він сказав, що існує домовленість щодо розгляду конституційним судом – якщо нинішній проект стане законом. ХСС різко протестував проти планів правлячої коаліції, секретар ХСС Мартін Хубер навіть говорив про організоване шахрайство на виборах.

Коаліція ХДС/ХСС представила свій законопроект про реформу виборчої системи, який передбачає скорочення чисельності Бундестагу до стандартного розміру 598 депутатів. Через перевагу та компенсаційні мандати парламент зростав все більше – за останніми підрахунками, до 736 депутатів. Законопроект, запропонований СДПН, «зеленими» та ВДП, передбачає, що в майбутньому більше не буде компенсаційних мандатів. Щоправда, це може призвести до того, що члени парламенту, обрані безпосередньо у виборчому окрузі, не отримають місця у Бундестазі.

.

Читайте також:  Іранський активіст критикує Міністерство закордонних справ Німеччини

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я