Рак шийки матки

37
гінекологія

“У Вас рак шийки матки” – такий невтішний діагноз чують щорічно більше 600 000 жінок у всьому світі. В Україні таких близько 7500. У чому причина?

Вірус папіломи людини (ВПЛ) – це 100% збудник раку шийки матки. У 90% випадків він стає причиною анального раку, раку ротоглотки, вульви та піхви, раку статевого члена. Ці дані – науково підтверджені факти страшної небезпеки вірусу для організму людини.

Хороша новина в тому, що всього цього можна уникнути. Як саме.

Було розроблено кілька видів ефективних вакцин від певного типу ВПЛ (так так, типи ВПЛ є різні, і кожен з них не менш небезпечний). Вони пройшли кваліфікацію Всесвітньої організації охорони здоров’я. А отже, ефективність підтверджена науково та практично.

Одне із багатьох досліджень показало, що вакцинація 12-річних дівчат у США попередить:

  • зараження ВПЛ близько 200 000 осіб;
  • виникнення 100 000 випадків цитологічних аномалій шийки матки;
  • захворювання раком шийки матки біля 3300 жінок.

Також спостерігається вироблення колективного імунітету у чоловіків від ВПЛ у тих місцевостях, де високий відсоток вакцинації жінок. Та це не означає, що вакцинуватись мають лише жінки. На чоловіків вакцина впливає так само – захищає від раку за стійкої інфекції ВПЛ. Тому так важлива колективна вакцинація!

У якому віці вакцинуватись?

Оптимальний час – до початку статевого життя. Однак, це не означає, що імунізація менш ефективна у зрілому віці. Дослідження підтверджують ефективність вакцинації відповідно до віку.

Яку вакцину використовувати?

Перш за все орієнтуємось на доступність у Вашому регіоні. Якщо немає проблем з наявністю та вартістю, оптимальний варіант – 9-валентна вакцина проти ВПЛ. Вона охоплює більшість типів вірусу і вважається найефективнішою.

Читайте також:  Як збільшити очі макіяжем: 10 секретів, щоб зробити очі великими та виразними

А які вакцини є? І як щодо графіку вакцинації?

Підписуйтесь і слідкуйте за наступними дописами – обов’язково поговоримо і на цю тему!

Будьте здорові!

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я