Радіоактивна вода Фукусіми: МАГАТЕ надасть звіт

16

Дванадцять років тому аварія у Фукусімі викликала жах у всьому світі. Тепер Японія хоче утилізувати воду, що охолоджує, і проводить консультації з Міжнародним агентством з атомної енергії.

Радіоактивна вода Фукусіми: МАГАТЕ надасть звіт

Радіоактивна вода Фукусіми: Перед спірним похованням у морі відфільтрованої води з японської АЕС «Фукусіма» Міжнародна агенція з атомної енергії (МАГАТЕ) хоче представити результати свого огляду безпеки. З цією метою голова МАГАТЕ Рафаель Гроссі очікується завтра в Токіо, де він передасть звіт про огляд прем’єр-міністру Японії Фуміо Кісіде.

Уряд Кісіди спочатку хоче вивчити оцінку МАГАТЕ своїх планів щодо утилізації, перш ніж ухвалити остаточне рішення щодо термінів скидання води в море. Воно хоче розпочати утилізацію в Тихому океані цього літа.

Кількість забрудненої води збільшується з кожним днем

На атомній електростанції Фукусіма-1 11 березня 2011 року внаслідок сильного землетрусу та величезного цунамі сталася аварія із розплавленням активної зони. Понад дванадцять років через зруйновані реактори все ще доводиться охолоджувати водою. Кількість забрудненої води збільшується з кожним днем ​​через просочування дощової та ґрунтової води. Понад 1,3 мільйона тонн її зберігається у 1000 резервуарах. Але тепер, за словами оператора Tepco, більше місця немає. Тому воду планується фільтрувати і скидати у розбавленому вигляді через тунель, що простягся приблизно на кілометр у море.

Однак технічна система ALPS не може фільтрувати ізотоп тритію. На думку Tepco та МАГАТЕ, небезпеки немає, оскільки вода розбавлена, а невеликі кількості тритію нешкідливі для людей та навколишнього середовища. Концентрація знизиться приблизно до 1500 бекерелів на літр, що відповідає одній сороковій частині національного порогового значення.

Місцеві рибалки побоюються втрати доходів

За даними японських ЗМІ, під час свого чотириденного перебування Гроссі планує відкрити офіс МАГАТЕ на місці пошкодженої атомної електростанції. Члени групи МАГАТЕ, яка проводила перевірку безпеки, повинні перебувати в офісі на момент початку скидання води.

Читайте також:  Ув'язненого визнано невинним після 23 років ув'язнення

Проте проти планів утилізації продовжують виступати місцеві рибалки, які побоюються шкоди репутації та втрати продажів. У таких країнах, як Південна Корея та Нова Зеландія, також стурбовані можливими екологічними збитками від скидання. За даними японської ділової газети «Nikkei Asia», Гроссі планує відвідати ці країни та пояснити, як його агентство оцінює безпеку планів Японії щодо утилізації. Крім Південної Кореї та Нової Зеландії, до цих країн входять також Острови Кука, йдеться в статті.

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я