Психотерапевт заспокоює: зображати зайнятість, щоб побути вдома та поговорити з рослинами – не дивно

57

Майже кожен п’ятий мешканець Латвії за останній рік зображував зайнятість, щоби побути вдома – свідчить щорічне дослідження IKEA “Життя вдома”. Ця тенденція існує не тільки в Латвії, але у всіх трьох балтійських країнах, частіше плани собі вигадують молоді люди (18-34 роки). Але в цьому немає нічого поганого, лише говорить про те, що вдома ми почуваємося добре.

Щорічне дослідження IKEA “Життя вдома” показало, що будинок за останній рік став ще важливішим, ніж раніше. За часів, коли майбутнє неясно, ми шукаємо вдома спокій та безпеку. Четверо з десяти мешканців у всьому світі і кожен третій у Латвії зізналися, що будинок викликає більше позитивних емоцій, ніж рік тому.

Зображаємо плани, щоб залишитися вдома

Будинок – найкраще місце, де можна провести час, навіть якщо для цього потрібно сказати неправду. Майже кожен п’ятий мешканець Латвії за останній рік вигадував плани, щоб залишитися вдома і нікуди не ходити, найчастіше це були люди віком 18-34 років.

Психотерапевт Артур Міксон підкреслює, що зараз, через постійну присутність соціальних медіа в нашому житті, це має великий ефект і більше стимулів для нашої зайнятості, тому що ми намагаємося бути схожими на інших, замість того, щоб орієнтуватися на власні бажання. Тому можна відчувати провину подвійно за те, що хочете побути вдома та відпочити. Але це варто робити, це нормально приділяти час собі і залишатися вдома, якщо ви не хочете з кимось зустрічатися. Найголовніше – факт, що ви хочете залишитися вдома, – це досить вагома причина, щоб сказати “ні” іншим.

Дивні будинки

Дослідження показало ще багато цікавих фактів, майже кожен п’ятий житель Латвії часом розмовляє сам із собою наодинці, а кожен шостий за останній рік розмовляв із рослинами вдома. Цікаво, що 42% мешканців Латвії часом їдять у ліжку. Це число вдвічі вище у порівнянні зі світом, і дозволяє зробити висновок, що будинок – це те місце, де ми можемо почуватися самими собою і поводитися так, як нам подобається. “Спілкування з рослинами або із самими собою говорить про те, що нам комфортно, безпечно і добре. Це доводить, що подібні дії можуть викликати цікаві роздуми та новий аналіз інформації. Розмовляючи вголос із самим собою, може допомогти вирішити проблеми або вигадати нові ідеї” , – каже психотерапевт Артур Міксон.

Читайте також:  Як відпустити людину з життя та своїх думок: 5 кроків, щоб звільнитися від хворобливих стосунків

Міксон запевняє, що не варто перейматися з цього приводу. Цілком нормально так розмовляти, якщо це приносить полегшення. Це означає, що ми вільні вдома, що дає нам душевний спокій. Дослідження показало, що 71% жителів Латвії стверджують, що можуть бути вдома.

Важливість будинку в майбутньому побільшає

У період, коли весь світ затягнув пояси, дуже ймовірно, що з метою економії ми більше часу проводитимемо вдома. Майже половина жителів Латвії вважає, що якщо вартість життя підвищиться, то найбільше постраждають хобі та захоплення поза домом. “Після довгої пандемії, провівши багато часу в чотирьох стінах, у багатьох є відчуття, що нарешті можемо повернутися до хобі та інтересів поза домом. Але в пошуках зниження витрат, ми ймовірно будемо економити на таких заняттях, і все більше відчуватимемо себе незатишно в просторі, який не відповідає нашим потребам та бажанням”, – каже голова Відділу дизайну інтер’єрів IKEA Даріус Римкус.

Що допоможе почуватися вдома краще?

Дослідження ” Життя вдома ” показало, що ми вважаємо будинок відбитком нашого характеру, і є можливість, що будинок стане джерелом душевного благополуччя. Але на сьогоднішній день лише 6 з 10 жителів Латвії вважають, що будинок відображає їх характер.

Ми бачимо відображення свого характеру у наших речах, у тому, як ми використовуємо простір і в тих, з ким ми живемо. “Відбивати свій характер у домі та покращувати душевний стан нам допомагає простір для потреб та інтересів (так вважають 37% мешканців Латвії), домочадці (40%) та речі, які несуть у собі спогади (39%). Це важливо не лише у Латвії , але й для мешканців у всьому світі”, – каже Римкус.

Керівник Відділу дизайну каже, що дизайн – це інструмент, за допомогою якого можна створювати місце для речей, які нам подобаються та радують. А щоб будинок став відображенням господаря, не потрібні великі зміни. “Я раджу дивитися на облаштування будинку в довгостроковій перспективі, не концентруючись на тому, що в моді саме зараз. Такий підхід найкраще відобразить ваш характер, і буде доступнішим у ціні. Існують перевірені способи, як продемонструвати улюблені речі та оптимально використовувати простір, так Ми проводимо дослідження “Життя вдома” вже довгі і знаємо, чим краще люди почуваються вдома, тим краще у них загальний стан”.

Читайте також:  Здоров'я печінки: лікар назвав продукти, від яких слід триматися подалі

39% жителів Латвії вважають, що у відображенні особистості та характеру велика роль відведена речам, які несуть у собі пам’ять про якісь події. Це може бути будь-що – магнітик на холодильнику або фотографія. Але за словами психотерапевта Міксона, ці речі можуть стати натхненням для наступних пригод, або для того, хто вимотаний – це стане сигналом до того, що потрібно відпочити. “Не обов’язково кудись їхати, наш будинок також може стати ідеальним джерелом гарного самопочуття та відпочинку”, – каже психотерапевт.

.

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я