Припинення вогню в Судані: переговори у Саудівській Аравії

32

Угода про припинення вогню у Судані порушувалася вже кілька разів. Сьогодні сторони конфлікту зустрінуться для переговорів уперше від початку бойових дій. США спрямовують високопоставленого представника.

 

Припинення вогню в Судані: переговори у Саудівській Аравії

Через три тижні після початку бойових дій у Судані сторони конфлікту ведуть сьогодні у Саудівській Аравії переговори щодо припинення вогню. У спільній заяві США та Саудівська Аравія вітали початок перших переговорів між представниками обох сторін. Радник президента США з національної безпеки Джейк Салліван також очікується у Саудівській Аравії у ці вихідні.

З початку бойових дій неодноразово проводилися переговори про припинення вогню, але вони знову і знову порушувалися. За офіційними даними, під час бойових дій загинуло понад 500 людей. Однак через заплутану ситуацію експерти припускають, що реальна кількість, швидше за все, значно вища.

Представники протиборчих сторін повинні враховувати інтереси своїх народів «для того, щоб домогтися припинення вогню та припинення конфлікту», йдеться у заяві США та Саудівської Аравії.

Йдеться також про гуманітарну допомогу

Припинення вогню має позбавити суданський народ страждань. Крім того, має бути гарантовано доступність гуманітарної допомоги для постраждалих районів. Об’єднані Арабські Емірати, Великобританія, Ліга арабських держав та Африканський союз є одними з тих, хто підтримує переговори.

У країні на Африканському Розі фактичний президент Абдель Фаттах аль-Бурхан веде боротьбу за владу за допомогою збройних сил проти свого заступника Мохаммеда Хамдана Дагло, який очолює воєнізовані Сили швидкої підтримки (RSF). Ці два генерали колись відігравали провідну роль у Судані завдяки спільним військовим переворотам. Однак потім стався розкол у розподілі влади, що вилився у відкриті бої 15 квітня і вкинув країну з населенням близько 46 мільйонів людей у ​​кризу.

Читайте також:  Війна в Україні: диверсії у РФ почастішали

Наступного четверга Рада з прав людини ООН обговорить ситуацію у Судані. Спеціальна сесія була скликана у Женеві на прохання Німеччини, Великобританії, Норвегії та США, як оголосили у п’ятницю ввечері представники органу. Офіційна тема сесії – «вплив конфлікту у Судані на права людини».

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я