Протести проти можливої ​​амністії для сепаратистів

14

Консервативна опозиція хоче провести в Іспанії акцію протесту проти можливої ​​амністії каталонських сепаратистів. Як оголосив генеральний секретар Народної партії Кука Гамарра, «великий мітинг» відбудеться 24 вересня в Мадриді.

Передумови цього полягають у тому, що соціалісти (PSOE) тимчасового прем’єр-міністра Педро Санчеса розглядають можливість амністії сепаратистів в обмін на підтримку у формуванні уряду.

Голосування за прем’єр-міністра

На дострокових загальних виборах 23 липня PSOE Санчеса посіла лише друге місце після PP лідера опозиції Альберто Нуньєса Фейхоо. Однак поки що жодна з цих партій не має достатньої підтримки з боку інших партій, щоб сформувати більшість, здатну керувати країною.

Король Феліпе VI вирішив, що переможець виборів Фейхоо має стати першим кандидатом на пост прем’єр-міністра, який буде винесений на голосування у нижній палаті парламенту. Це станеться 27 вересня.

Якщо Фейхоо, як очікується, зазнає невдачі, спробу зробить Санчес. Вважається, що соціаліст має більше шансів. Крім голосів лівого альянсу Sumar та дрібних регіональних партій, Санчесу необхідно буде домовитися з лівим ERC глави каталонського уряду Пере Арагонеса, а також з ліберальною партією Junts лідера сепаратистів та втікача від правосуддя Карлеса Пуігдемона, який проживає у вигнанні у Бельгії.

Обидві партії вимагають виходу Каталонії зі складу Іспанії. Підтримуючи Санчеса, вони вимагають зокрема амністії для тих «каталонців», які брали участь у невдалій спробі відділення восени 2017 року. Проте обидва також наголошують, що амністія – від якої Санчес поки що не відмовляється – є лише першим кроком на шляху до референдуму про незалежність.

Читайте також:  Ґюнтер Шнайдер заперечує вплив на скорочення списку AfD

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я
Введіть символи зображені вище :