Процедура імпічменту? Розслідування щодо Байдена

5

Американські республіканці посилюють тиск на президента Джо Байдена і розпочинають розслідування з метою розпочати процедуру імпічменту. Шансів на успіх ця акція практично не має.

Процедура імпічменту? Розслідування щодо Байдена

Республіканці у Палаті представників Конгресу США зробили перші конкретні кроки до можливої ​​процедури імпічменту президента Джо Байдена. Голова палати представників Кевін Маккарті оголосив, що він віддав розпорядження про проведення розслідування для порушення справи про імпічмент. За його словами, існують достовірні твердження про те, що Байден був залучений до незаконних ділових операцій свого сина Хантера. Необхідно провести детальніше розслідування.

Поки неясно, чи може після розслідування відкрити процедуру імпічменту. Нині республіканці не мають реальних шансів змістити Байдена з посади президента.

Наразі республіканці мають більшість у Палаті представників і вже кілька місяців домагаються розслідування фінансових справ родини Байдена. «Це звинувачення у зловживанні владою, приховуванні та корупції, і вони вимагають подальшого розслідування», – Заявив Маккарті. «Саме тому сьогодні я даю вказівку нашому комітету Палати представників розпочати офіційне розслідування щодо Джо Байдена для проведення процедури імпічменту».

Білий дім: «Крайня політика найгіршого гатунку»

Праве крило партії вже давно закликало Маккарті ініціювати таку процедуру. Досі він заявляв, що хоче розпочати розслідування лише після офіційного голосування у Палаті представників. Те, що тепер Маккарті самостійно розпорядився провести розслідування без попереднього голосування, викликало критику з боку Білого дому. Представник Будинку уряду заявив, що цей крок свідчить про те, що Маккарті не знайшов підтримки у своїй партії для проведення голосування, яке він справді планував. «Крайня політика найгіршого сорту», – Прокоментував прес-секретар Ієн Семс платформу X.

Для того, щоб у результаті після розслідування дійсно відкрити процедуру імпічменту щодо Байдена, потрібна більшість у Палаті представників. Республіканці мають незначну більшість і становлять 222 із 435 членів парламенту. Однак ця фракція вкрай роздроблена, і кілька поміркованих республіканців нещодавно виступили з критикою такого кроку.

Читайте також:  Прем'єр-міністр Китаю Лі Цян зустрівся із Зедером

Навіть у разі успіху в Палаті представників інша палата Конгресу – Сенат – має ухвалити рішення про імпічмент президента. Демократи Байдена мають у ньому незначну більшість. Тому ймовірність того, що президента буде визнано винним і усунено з посади, поки вважається неможливим.

Оскільки Маккарті був обраний спікером Палати представників лише на 15 голосуванні в січні, йому неодноразово доводилося домовлятися про компроміси між крилами своєї партії з багатьох питань. Він перебуває під сильним тиском. Деякі праві в партії також погрожують саботувати майбутні голосування щодо бюджету, що може призвести до зупинення роботи уряду.

Розмови Трампа

Колишній президент США Дональд Трамп уже кілька місяців закликає своїх колег по партії ініціювати процедуру імпічменту Байдена. Наприкінці серпня республіканець написав на соціальній платформі Truth: «Або імпічмент цього ледаря, або ви зникнете в небуття. Ви зробили це з нами!».

За час перебування Трампа при владі демократи у Конгресі ініціювали не одну, а дві процедури імпічменту. Республіканець став першим в історії США президентом, стосовно якого в Сенаті було порушено дві справи про імпічмент – одну за звинуваченням у зловживанні владою, іншу – у зв’язку з насильницьким штурмом Капітолію його прихильниками. В обох випадках він був виправданий Сенатом, де тоді ще діяла його партія. Тепер співвідношення сил прямо протилежне.

Політична помста Байдену?

Тим часом триває кампанія з підготовки до наступних президентських виборів 2024 року, на яких хочуть балотуватися Байден та Трамп. У розпал виборчої кампанії Трампу висунули чотири звинувачення у кримінальних справах, два з яких пов’язані з його спробами заднім числом скасувати підсумки президентських виборів 2020 року.

Все це викликає у республіканців звинувачення у тому, що вони займаються виключно політичною помстою. Це спроба поставити Байдена на один моральний рівень із Трампом та звинуватити його у протиправних діях. Головний демократ у Палаті представників Хакім Джефріс написав на сайті Platform X, що розпочаті розслідування «нелегітимні» та гідні осуду. «Це політична вендетта, яка має під собою ні фактичної, ні конституційної основи».

У будь-якому випадку неясно, як можливий затяжний процес імпічменту може вплинути на електоральні шанси республіканців наступного року. Коли наприкінці 1990-х років партія розпочала процедуру імпічменту щодо тодішнього президента Білла Клінтона у зв’язку з його романом з Монікою Левінськи, багато виборців вважали її необґрунтованою – і допомогли демократові здобути несподівану перемогу на проміжних виборах 1998 року.

Читайте також:  Трамп подасть апеляцію на рішення суду присяжних

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я
Введіть символи зображені вище :