Президент Ірану: протести провалилися

35

Президент Ірану Ебрахім Раїсі вважає загальнонаціональні протести проти уряду, які продовжуються вже кілька місяців, провальними. «Іранський народ змусив провалитися проект іноземних ворогів щодо організації заворушень та інформаційної війни», – заявив Раїсі у суботу. Це нейтралізувало ще одну змову, спрямовану іноземцями, і принесло ще одну перемогу революції, сказав президент з нагоди 44-ї річниці Ісламської революції 1979 року.

Раїсі знову звинуватив іноземні держави – а саме США – у тому, що вони спрямовують та фінансують протести, щоб зупинити прогрес в Ірані. За словами Раїсі, іноземні уявлення про роль жінок в Ірані також просто невірні. Жінки вільні та представлені на всіх вищих посадах, але, на відміну від Заходу, вони «не продаються як об’єкти». Більше того, в Ірані на першому плані стоїть сім’я, а не такі питання, як гомосексуалізм. «Це (гомосексуалізм) зводить нанівець статус сім’ї і зрештою стирає людське покоління», – сказав священнослужитель.

Протести в іншій формі

Однак реальність в Ірані відрізняється від того, що зображує Раїсі. Хоча вуличних демонстрацій дедалі менше, протести за іншими формах тривають постійно. Крім того, все більше жінок ігнорують вимогу носити головну хустку на публіці і тим самим ігнорують ісламські правила. Крім того, все частіше звучать вимоги щодо внесення поправок до конституції та проведення референдуму для визначення нового політичного курсу країни.

Більше того, уряд Раїсі економічно перебуває у найважчій кризі в історії Ірану. Національна валюта, ріал, продовжує різко падати в ціні, і поліпшення ситуації не передбачається. Через жорстоке придушення протестів проти держави Бога було запроваджено додаткові санкції, що призвело до міжнародної ізоляції країни.

Свято, організоване державою

На тлі протестів, що критикують систему, в Ірані відбулися урочистості з нагоди 44-ї річниці Ісламської революції. За даними державної мовної компанії IRIB, мільйони людей взяли участь в організованих державою мітингах у суботу у столиці Тегерані та інших містах.

Читайте також:  Похід за миром 1000 км

У лютому 1979 року повстання під керівництвом революційного лідера аятоли Рухолли Хомейні призвело до краху монархії. Цього разу річниця Ісламської революції була затьмарена протестами, що тривали з осені. Спочатку вони були спрямовані проти вимоги ісламської головної хустки як частини жіночого руху, а згодом проти всієї ісламської системи. Демонстранти та іранська опозиція в країні та за кордоном вимагають світської демократії замість теократичного правління останніх чотирьох десятиліть.

За оцінками правозахисників, з моменту початку протестів у вересні 2022 року було вбито понад 500 осіб та заарештовано близько 20 000 демонстрантів. У річницю революції глава іранської держави аятола Алі Хаменеї помилував десятки тисяч ув’язнених. Серед них, як кажуть, демонстранти, які були ув’язнені під час недавньої хвилі протестів.

.

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я