Постачання французьких танків посилює тиск на Шольца

27

Після обіцянки Франції надати Україні важкоозброєні броньовані розвідувальні машини на канцлера Олафа Шольца чиниться дедалі більший тиск з метою змусити німецькі бойові танки та бойові машини піхоти доставити їх до зони бойових дій. Політики зі СвДП, «зелених» та ХДС у четвер закликали політика СДПН поступитися наполяганням уряду в Києві. Президент України Володимир Зеленський оцінив рішення Франції як чіткий сигнал іншим західним державам. «Немає жодної раціональної причини, чому танки західної розробки досі не були поставлені Україні», – сказав він.

Досі Україна отримувала бойові танки та бойові машини піхоти радянської розробки зі східноєвропейських країн НАТО. Також були поставлені машини ППО та броньовані евакуаційні машини західного виробництва, але ще не бойові танки чи бойові машини піхоти, такі як Marder чи Leopard 2 німецького виробництва. Уряд у Києві вже кілька місяців просить Німеччину надати ці системи озброєння – поки що безуспішно. Шольц (СДПН) досі завжди наголошував на тому, що Німеччина не діятиме самостійно в цьому питанні, і вказував, що досі жодна країна НАТО не відправляла такі танки в Україну.

Зброя нової якості?

Питання тепер у тому, чи насправді обіцяна Францією броньована розвідувальна машина AMX-10 RC є зброєю нової якості. Зеленський однозначно відповідає ствердно: “Франція піднімає оборонну підтримку України на новий рівень”, – каже він. Колісний танк використовується переважно для розвідки, але його гармата майже досягає калібру основного бойового танка Бундесверу Leopard 2. Тому Єлисейський палац називає його «легким бойовим танком».

Ще більший тиск на Шольця чинив заява президента США Джо Байдена, який у середу підтвердив, що уряд США розглядає можливість постачання Україні бойових машин піхоти Bradley. Ці танки можна порівняти з Marder, використовуваними Бундесвером.

Читайте також:  Кадиров визнав великі втрати на війні в Україні

Віце-канцлер Роберт Хабек у четвер під час візиту до Норвегії натякнув, що уряд Німеччини тепер може перейти до вирішення цього питання. Рішення та міркування Франції та США “безумовно, вплинуть і на дебати в Німеччині”, сказав він. За його словами, зараз правильним шляхом є проведення дебатів із союзниками та прийняття спільних рішень. «У минулому ми завжди адаптували нашу підтримку української армії до ситуації», – наголосив Хабек. Рішення німецького уряду зумовлювалися динамікою на полі бою.

Більше не діятимете поодинці?

Європейський політик від партії зелених Антон Хофрайтер закликав до постачання 200 танків Leopard 2 із Німеччини та інших європейських країн в Україну. «Тепер канцлер має виступити з європейською ініціативою щодо постачання танків Leopard-2», – сказав голова комітету з європейських справ Бундестагу медіагрупі Funke. Він додав, що аргумент «іти поодинці» тепер неспроможний.

Голова комітету з оборони Марі-Агнес Штрак-Циммерманн (СвДП) також закликала Шольца розчистити шлях для постачання танків. «Інші країни-партнери знову лідирують. Тепер ми нарешті можемо розпочати роботу в дусі франко-німецької дружби», – написала вона у Twitter.

Йохан Вадефул, заступник голови парламентської групи ХДС/ХСС, похвалив Макрона за політичне лідерство. У канцлера тепер немає жодного аргументу проти постачання бойових машин піхоти Marder, написав він у Twitter.

Лідер СДПН Саскія Ескен виявила стриманість, але не виключила постачання бойових танків чи бойових машин піхоти. Уряд Німеччини координує з американцями, зокрема, постачання зброї, сказала вона у програмі RLT/ntv «Frühstart». «Ми підтримували Україну постачанням зброї із самого початку, і ми продовжуватимемо робити це в майбутньому, поки це необхідно і відповідно до військових розробок та потреб.

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я
Введіть символи зображені вище :