Поселення майя виявлено у лісах Мексики

23

Найбільшим сюрпризом для команди стало виявлення центру села з великими будинками.

 

Поселення майя виявлено у лісах Мексики

У тропічних лісах Мексики дослідники виявили поселення майя з пірамідами та численними циліндричними колонами. За даними Національного інституту антропології та історії (INAH), місце під назвою Окомтун («Кам’яна колона») на півдні півострова Юкатан могло бути важливим регіональним центром принаймні 1200 років тому. Типи кераміки, що найчастіше зустрічаються там, відносяться до 600-800 років нашої ери. Знахідки досі вивчаються.

Під час рекогносцирувального туру дослідницька група під керівництвом словенського експерта Івана Прайця (Ivan Ṡprajc) шукала залишки зруйнованого міста в екологічному заповіднику Баламку у штаті Кампече, як повідомив інститут. Ця територія була раніше ідентифікована за допомогою лазерного сканування (LiDAR) вченими з університету Х’юстона, йдеться в повідомленні. Баламку знаходиться поряд із великим городищем майя Калакмуль.

Згідно з Ṡprajc, найбільшим сюрпризом для команди стало виявлення центру села з великими будинками, включаючи кілька пірамід заввишки 15 метрів. Ділянка розташована на своєрідному високому півострові між болотами та займає площу понад 50 гектарів.

Найбільша будівля на ділянці була виявлена ​​в місці на північний схід від центру села. Воно являло собою прямокутний акрополь зі сторонами завдовжки 80 метрів, висотою близько 10 метрів та пірамідою заввишки 25 метрів. На території Окомтуна також було виявлено 3 площі з будівлями та поле для традиційної гри у м’яч «Juego de Pelota».

Читайте також:  Знести будинок у штаті Джорджія простіше, ніж здається

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я