Поминальна служба Бенедикта XVI

16

У Ватикані розпочинається підготовка до заупокійних служб з нагоди смерті Бенедикта XVI. Тим часом важливі політичні діячі та вищі духовні особи вшанували пам’ять покійного Папи Емерітусу.

Поминальна служба Бенедикта XVI

Католицька церква та багато віруючих у всьому світі згадують Папу-емерита Бенедикта XVI. Колишній понтифік, який помер напередодні Нового року, був «такою благородною, такою м’якою людиною» і подарунком для Церкви, сказав Папа Франциск про свого попередника у суботу ввечері. У той час як він зустрічає рік як голову католиків месою у Новий рік, у Ватикані вже йде підготовка до похоронних служб та поховання Бенедикта.

У неділю останки священика баварського походження зберігатимуться в монастирі Mater Ecclesiae, де він жив з 2013 року і де зараз помер, а потім буде перенесено до базиліки Святого Петра. Бенедикт лежатиме там із понеділка по середу. Після цього у четвер відбудеться заупокійна служба на площі Святого Петра та поховання разом з іншими папами у крипті під базилікою Святого Петра.

Очікується, що на заупокійну месу в Римі в четвер прийдуть до 60 тисяч людей. Очікується, що з понеділка до середи до собору Святого Петра щодня приходитимуть до 35 000 віруючих. Урочистості з нагоди похорону Папи Івана Павла II у 2005 році мали зовсім інші масштаби: на той час кілька мільйонів паломників хотіли бути присутніми у Римі. Сам Бенедикт хотів скромних урочистостей.

Політики та духовенство всього світу згадували людину, яка була Папою Римським з 2005 по 2013 рік, після того, як більше двох десятиліть очолював впливову Конгрегацію з доктрини віри. «Папа Бенедикт XVI увійде в історію як один із найвидатніших мислителів нашого століття і як найвченийший Папа на кафедрі Петра», – сказав кардинал Герхард Людвіг Мюллер в інтерв’ю Deutsche Presse-Agentur. Кардинал Райнхард Маркс, архієпископ Мюнхена та Фрайзінга, назвав його «ідентифікаційною фігурою».

Читайте також:  Шольц зустрівся в Японії з Кісідою

Перший німецький Папа за майже 500 років

Йозеф Ратцінгер, як було його громадянське ім’я, народився у Верхній Баварії і був обраний Папою Римським 19 квітня 2005 року як наступник Івана Павла II – першого німця за останні 480 років. У своєму понтифікаті Бенедикт продовжив консервативний курс свого попередника. Він виступав проти модернізації Церкви, що викликало багато критики на його адресу. Його перебування на посаді було затьмарене скандалом про зловживання, який кинув католицьку церкву в глибоку кризу. У 2013 році Бенедикт викликав найбільший переполох, ставши першим за більш ніж 700 років Папою, який добровільно пішов у відставку. Його змінив аргентинець Хорхе Бергольйо як Папа Франциска. З того часу Бенедикт жив на самоті в монастирі Mater Ecclesiae.

Президент Конференції єпископів Німеччини Георг Бетцін нагадав про реакцію в Німеччині на обрання Ратцінгера в суботу ввечері у програмі ZDF spezial: «Ентузіазм був величезний, що через сторіччя німець знову став Папою». Цей ентузіазм, за його словами, згодом згас. «Бо нам, як співвітчизникам, було нелегко з цим Папою, навіть коли він був префектом Конгрегації доктрини віри. І Папа Бенедикт теж не полегшив нам завдання, проголошуючи Євангеліє – зручне чи незручне».

Меркель про Бенедикта: суперечливо і важливо

Колишній канцлер Ангела Меркель назвала Бенедикта «одним із найсуперечливіших і найважливіших релігійних мислителів нашого часу». Британський король Карл III підкреслив свою відданість «світу та доброї волі для всіх людей». Президент США Джо Байден сказав, що Бенедикта пам’ятатимуть «як відомого богослова, який присвятив своє життя Церкві, керуючись своїми принципами та вірою».

«Роль Папи Бенедикта в сучасній історії церкви була унікальною, а його робота, особливо в Баварії, є глибокою», – сказала Шарлотта Кноблох, колишній президент Центральної ради євреїв у Німеччині. “Його сліди будуть впізнавані ще довгий час, а сам він залишиться незабутнім”.

Читайте також:  Зшапе викликано як свідка до слідчого комітету НГУ

Свічки на честь Бенедикта були запалені в багатьох місцях Німеччини, таких як його рідне місто Марктль-ам-Інн та Кельнський собор. З понеділка в Апостольській нунціатурі у Берліні можна буде одержати книгу співчуттів. Конференція єпископів Німеччини в Бонні оголосила у суботу, що скорботні можуть розписатися у книзі.

Останні слова Бенедикта

Бенедикт фізично слабшав і слабів протягом багатьох місяців і до кінця дня ледве міг говорити. У суботу вранці він помер у монастирі Mater Ecclesiae у садах Ватикану. За повідомленнями, він спокійно заснув.

Його останніми словами були «Ісусе, я люблю тебе», повідомила аргентинська газета La Nación з посиланням на інформовані джерела. Особистий секретар Бенедикта Георг Генсвайн повідомив про це Папу Франциску відразу після його смерті, про що продовжувала писати газета, яка зазвичай добре поінформована про правлячу понтифіку. 86-річний аргентинець був у монастирі Бенедикта за десять хвилин і мовчки молився над його неживим тілом.

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я