Поетапна відмова від викопного палива як загальна кліматична мета?

9

Чи закінчиться завтра конференція ООН щодо зміни клімату? Зважаючи на напружені переговори, майже всі очікують продовження. У проекті підсумкової декларації немає одного спірного пункту.

КС 28 – Поетапна відмова від викопного палива як загальна кліматична мета?

Драматичні заклики незадовго до закінчення Всесвітньої кліматичної конференції у Дубаї: Генеральний секретар ООН Антоніу Гутерріш закликав майже 200 країн зібратися з силами та закріпити в остаточному тексті угоди поступову відмову від використання вугілля, нафти та газу. «Зараз настав час для максимальних амбіцій та максимальної гнучкості, – сказав він, виступаючи перед представниками світової преси. Команди переговорників мають залишити позаду довільно намальовані червоні лінії та блокади». Коли справа доходить до поступової відмови від викопного палива, все на волосині, написала міністр закордонних справ Анналена Баєрбок в Instagram. Команди переговорників засідали разом до 6.00 ранку.

Однак новий проект остаточного тексту Всесвітньої кліматичної конференції у Дубаї більше не передбачає поступової відмови від вугілля, нафти та газу. У 21-сторінковому документі йдеться лише про скорочення споживання та виробництва викопного палива. У попередньому варіанті відмова від нього згадувалася як один із кількох варіантів. Екологічні організації відреагували на це із розчаруванням.

Паризька мета “викинута з вікна”?

Ян Ковальциг, експерт організації Oxfam, говорить про «дуже слабке формулювання» відмови від викопного палива. І навіть інші цілі – потроювання відновлюваних джерел енергії та подвоєння енергоефективності – включені не як цілі, а лише як можливі заходи. “COP28 не повинна закінчитися подібним чином”, – попередив він.

Мета в 1,5 градуса, узгоджена в Парижі у 2015 році, «ймовірно, буде викинута у вікно» з цим проектом, «незважаючи на запевнення у іншому місці тексту». Ковальциг зажадав, щоб Європейський Союз за жодних обставин не погоджувався з декларацією і разом зі своїми союзниками з країн, що розвиваються, голосно відкинув цей текст і зажадав значних поліпшень.

Читайте також:  Заворушення у Бразилії: ЄС обіцяє підтримку Лулі

Кліматичні активісти засуджують Ізраїль

Мережа екологічних організацій присудила негативну премію «Викопного дня» Ізраїлю – з різкими формулюваннями з приводу військової операції в Газі. «Дії Ізраїлю спрямовані на знищення палестинського народу за допомогою геноциду, що розгортається, і етнічної чистки», – заявила Climate Action Network. За власними даними, до неї входять понад 1900 організацій громадянського суспільства у більш ніж 130 країнах світу та на міжнародному рівні – у тому числі Грінпіс, ​​Оксфам та Germanwatch.

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я