Плінтус – важливий елемент дизайну

18
плінтус

Плінтус – це невід’ємна частина інтер’єру, яка здавалося б, не звертає на себе особливої уваги, але виконує чимало важливих функцій. Цей невеликий елемент, розташований на межі стіни та підлоги, може мати різні форми, розміри та стилі, але його значення в кожному приміщенні важко переоцінити. Купити плінтус https://albero.com.ua/products/akcesuary_dlja_pidlogy_74/typ-tovaru:plintus варто як для віталень, так і для кухонь, диячих кімнат, коридору чи офісу. Ця не завжди помітна деталь виконує в кімнаті чимало важливих завдань.

Які функції виконує плінтус?

Функції плінтуса можуть здаватися простими, але вони дуже важливі.

 1. Захист стін. Однією з основних функцій плінтуса є захист нижньої частини стін від механічних пошкоджень. Він вберігає стіни від пилу, вологи, та можливих пошкоджень, які можуть виникнути при митті підлоги чи руханні меблів.
 2. Декоративна роль. Плінтус також виступає як декоративний елемент. Він може бути виготовлений з різних матеріалів – дерева, пластику, металу чи композитного матеріалу.
 3. Приховання недоліків. Плінтус часто використовується для маскування недоліків монтажу чи нерівностей між підлогою та стіною. Він дозволяє зробити перехід між цими поверхнями більш зібраним та естетичним.
 4. Ергономіка і безпека. Деякі види плінтусів мають округлі кути, що зменшує ризик травмувань, особливо в сім’ях з дітьми.
 5. Ізоляція тепла і звуку. Деякі плінтуси мають додаткові властивості, такі як збереження тепла та поглинання звуків, що додає комфорту в приміщенні.

Хоча плінтус здається невеликим елементом, його функціональність та дизайн можуть відігравати значну роль у створенні затишку та завершеності будь-якого приміщення.

Різновиди плінтусів

В залежності від матеріалу, форми та функцій, плінтуси можуть додавати різноманітність та естетичний шарм будь-якому простору. Ось кілька різновидів плінтусів.

 1. Дерев’яні. Вони є класичним вибором, оскільки дерево надає тепло та природну красу. Дерев’яні плінтуси можуть мати різні відтінки, візерунки, виготовлятися з різних видів дерева, що робить їх відмінними для різноманітних стилів інтер’єру. Вартість якісних дерев’яних моделей більша, аніж пластикових чи МДФ.
 2. Пластикові. Цей тип характеризується легкістю монтажу та вологостійкістю. Вони досить практичні та легкі у догляді, доступні в різних кольорах і формах. Купити його в Україні можна за порівняно невисокою ціною.
 3. Металеві. Сучасні інтер’єри можуть виглядати стильно за допомогою металевих плінтусів, які можуть бути виготовлені з алюмінію, нержавіючої сталі або інших металів. Вони можуть мати сучасний та індустріальний вигляд.
 4. МДФ (матеріал на основі дерев’яних волокон). Цей матеріал надає можливість створювати плінтуси зі складними візерунками та декоративними елементами. Вони легкі, добре піддаються обробці та фарбуванню.
 5. Гнучкі. Ці моделі виготовляються з гнучких матеріалів, таких як гума чи пластик, і використовуються для обходження нерівностей в стінах. Вони чудово підходять для криволінійних стін або нестандартних кутів.
 6. Кутові. Призначені для створення чистого та ефективного переходу між двома стінами під кутом. Такі плінтуси можуть бути корисними для приміщень з нестандартною конфігурацією.
Читайте також:  На Рівненщині завершили реконструкцію приміщення психоневрологічного інтернату

Як вибрати розмір?

Розмір плінтусу є важливим аспектом при виборі цього декоративного елемента для завершення інтер’єру. Вірно підібраний розмір плінтусу може впливати на загальний вигляд приміщення та створювати відчуття гармонії.

Висота плінтусу

Вибір висоти плінтусу залежить від стилю приміщення та висоти стін. Стандартні висоти плінтусу зазвичай коливаються від 8 до 15 см. Низькі плінтуси виглядають дискретно і пасують до сучасних інтер’єрів, тоді як вищі моделі можуть додати класичного чи ретро стилю.

Ширина

Ширина плінтусу також впливає на загальний вигляд приміщення. Широкий варіант може створювати важелі та робити стіни вищими, тоді як тонкий підійде для просторів із низькими стелями.

Форма

Форма плінтусу може бути плоскою, кутовою або з виїмкою. Вибір форми також залежить від стилю інтер’єру. Плоскі плінтуси часто використовуються в сучасних приміщеннях, тоді як кутові можуть бути більш традиційними.

Враховуючи ці рекомендації, ви зможете знайти оптимальний розмір плінтусу, який гармонійно впишеться в ваш простір.

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я