Плавучий бар’єр на Ріо-Гранді в Техасі

9

Колючий дріт та 300-метровий бар’єр із буйків мають перешкоджати переправі людей через річку Ріо-Гранде з Мексики до США. Це неправомірно, ухвалив федеральний суддя.

Плавучий бар’єр на Ріо-Гранді в Техасі

Прибрати плавучий бар’єр у Техасі має американський штат на прикордонній річці Ріо-Гранде, згідно з рішенням суду. Федеральний суддя в техаському місті Остін вчора виніс судову заборону, наказує прибрати бар’єр до середини вересняяк йдеться у спільному повідомленні CBS та CNN.

Уряд США подав цивільний позов проти Техасу, оскільки влада штату не отримала дозволу Вашингтона на встановлення бар’єру. Уряд США стверджував, що бар’єр становить загрозу для судноплавства та громадської безпеки. Техас може оскаржити рішення суду.

Різка критика з боку Білого дому

Декілька тижнів тому губернатор Техасу, республіканець Грег Ебботт, дав розпорядження встановити на річці загородження довжиною близько 300 м, яке складається з численних буїв діаметром більше одного метра кожен.

Уздовж берега було прокладено колючий дріт. Це було зроблено для того, щоб запобігти переправі мігрантів через Ріо-Гранде до США.

Білий дім піддав цю процедуру різкій критиці. Активісти та демократи назвали цю акцію жорстокою. Уряд Мексики, у свою чергу, надіслав дві дипломатичні ноти протесту – зокрема тому, що загородження порушує суверенітет Мексики, порушує двосторонні та міжнародні договори та ставить під загрозу особисту безпеку мігрантів. На початку серпня у плавучих буїв було виявлено труп людини.

Читайте також:  Вкрадений контейнер із золотом в аеропорту Торонто

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я
Введіть символи зображені вище :