Пісторіус відвідав навчання на східному фланзі НАТО

14

Близько 1000 солдатів бундесверу тренуються у захисті східного флангу НАТО у Литві. Сьогодні туди приїжджає Міністр оборони. Але його візит, швидше за все, також буде присвячений ситуації в Росії.

 

Пісторіус відвідав навчання на східному фланзі НАТО

Міністр оборони Борис Пісторіус (СДПН) відвідав навчання: у понеділок він вирушив до Литви, щоб подивитися на спільні навчання бундесверу з литовською армією. Маневри “Грифон Шторм”, для яких у Литву було перекинуто 1000 солдатів бронетанкової піхотної бригади 41 “Форпоммерн”, тренують оборону східного флангу НАТО.

Навчальний полігон у Пабраді знаходиться менш ніж за 200 кілометрів від російського ексклаву Калінінграда. Разом з Пісторіусом за маневрами спостерігатимуть генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг та посли Північноатлантичної ради, найважливішого керівного органу НАТО. будуть присутні президент Литви Гітанас Науседа та міністр оборони Арвідас Анушаускас.

Перед візитом військ Пісторіус та Анушаускас зустрінуться для переговорів у столиці Литви Вільнюсі. Ситуація у Росії після невдалого повстання найманих військ Вагнера, ймовірно, стане темою для обговорення. Уряд Німеччини досі тримався осторонь.

Президент Литви закликає до зміцнення східного флангу

Ще однією темою стане підготовка до саміту НАТО, який відбудеться у Вільнюсі приблизно за три тижні. Головною темою саміту буде питання, як можна зблизити Україну з НАТО. Іншою темою стане можливе коригування мети НАТО, згідно з якою кожна держава-член повинна витрачати два відсотки свого валового внутрішнього продукту на оборону. Глави держав та урядів також обговорять у Вільнюсі подальше зміцнення східного флангу НАТО.

Президент Литви Гітанас Науседа вже закликав до подальшого зміцнення східного флангу НАТО після повстання ПВК Вагнера. Якщо лідер «Вагнера» Євген Пригожин опиниться у вигнанні в Білорусі з незрозумілими намірами, то безпека східного кордону має бути посилена, сказав глава держави. «Я говорю тут не лише про Литву, а й про НАТО загалом», – сказала Науседа, за повідомленням литовського радіо. Литва межує з Білоруссю та балтійським ексклавом Росії – Калінінградом.

Читайте також:  Один рік з моменту повідомлення про жорстоке поводження: Маркс інформує про наслідки

У відповідь на вторгнення Росії в Україну уряд Німеччини у червні 2022 року пообіцяв тримати в готовності бойову бригаду чисельністю близько 5 000 солдатів для захисту Литви у разі нападу. З осені з цією метою виділяється бронепіхотна бригада 41 «Форпоммерн». Вона знаходиться у Литві з командним пунктом і у разі напруженої ситуації може бути перекинута до балтійської країни протягом десяти днів.

Така практика проводиться вже втретє. Крім близько 1000 солдатів, у Литву для маневрів, які продовжаться до 7 липня, було перекинуто близько 300 танків та інших транспортних засобів.

Уряд Німеччини не хоче розміщувати солдатів на постійній основі

Уряд Вільнюса хотів би, щоб Німеччина розмістила всю бригаду на постійній основі у Литві і хоче створити необхідну інфраструктуру. Уряд Німеччини дивиться на це по-іншому. «Ідея полягає в тому, що окремі підрозділи, можливо, і вся бригада, знову і знову перекидатимуться до Литви, щоб тут тренуватися. Такий план», – сказав Пісторіус у березні під час відвідин військ у Литві.

Бундесвер вже присутній у Руклі, Литва, з кількома сотнями солдатів з 2017 року. Там Німеччина очолює натовську бойову групу, до якої нині входять близько 1600 солдатів, майже половина з них – із бундесверу.

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я