Після землетрусу в Марокко потрібно більше рятувальників

4

Землетрус магнітудою 6,8 стався пізно ввечері у п’ятницю.

Після землетрусу в Марокко потрібно більше рятувальників

Через 3 дні після потужного землетрусу в Марокко продовжуються рятувальні роботи. У селі Талаат Н’Якуб рятувальники гарячково шукають зниклих людей. Під будинком, фасад якого майже горизонтально лежить на уламках, похована жінка. Помічник щосили стискає болторіз, поки шматок металу, а значить, і шматок бетону, що заважає, не відривається.

Таким чином, помічники можуть підійти до неї. “Атіфа, Атіфа?” – Знову і знову звуть вони. Та жінка не відповідає. Зрештою, приходить впевненість: похована жінка мертва. Рятувальники повідомляють, що в обличчя та ніс їй потрапив пісок. Можливо, вона задихнулася.

На сусідній вулиці картина аналогічна. Рятувальники під палючим сонцем витягують тіло 24-річного чоловіка. Його брат приголомшено стоїть перед купою уламків сімейного будинку.

Вікно можливостей закривається

У селі під уламками лежать ще багато людей. У повітрі стоїть солодкуватий, їдкий запах похованих під уламками мерців. За даними служб порятунку, у селі загинуло понад 300 людей. Чи є шанс знайти тих, хто вижив? Співробітник Червоного Півмісяця, який надає допомогу в Марокко, налаштований дуже скептично. На думку експертів, люди можуть обходитися без води не більше ніж 72 години. Вікно можливостей зачиняється. Землетрус магнітудою 6,8 стався пізно ввечері у п’ятницю (за місцевим часом). До понеділка, за даними Міністерства внутрішніх справ Марокко, у зоні лиха загинуло 2497 людей.

У місті Талаат Н’Якуб, розташованому за 2,5 години їзди на південь від Марракеша, збереглося лише кілька будівель, і більшість із них покосилися. Місцеві жителі водять журналістів та приватних помічників по величезних купах уламків. Кабелі звисають і лежать землі.

“Я ніколи не бачив нічого подібного”, – говорить співробітник гуманітарної організації Хасан Амескао. Ця 30-річна людина родом із міста під Марракешом, вона самостійно об’їжджає район, роздаючи їжу та воду. Разом із родичами та знайомими він збирає пожертвування на ці цілі. Землетрус став найсильнішим у країні останні десятиліття. За даними МВС Марокко на понеділок, щонайменше 2476 людей отримали поранення.

Читайте також:  Пакистан запускає спеціальні автобуси для жінок

«Терміново потрібно більше рятувальників»

На узбіччях доріг скупчуються величезні камені та брили, які екскаватори поступово прибирають із проїжджої частини. Багато автомобілів, які проїжджають дорогами, набиті гуманітарним вантажем. Приватні помічники складають продукти, матраци та ковдри до даху, а іноді і поверх неї.

«Нам терміново потрібно більше рятувальників», – наголошує Амескао, який насправді працює учителем. За його словами, багато місць, як і раніше, відрізані від зовнішнього світу. У понеділок Німеччина знову запропонувала Марокко допомогу. У суботу уряд Німеччини вже запропонував допомогу у порятунку поранених та загиблих за допомогою Федерального агентства з надання технічної допомоги (THW). Однак уряд у Рабаті не виявив до цього жодного інтересу.

Близько полудня рятувальникам Талаат Н’Якуб нарешті вдалося звільнити Атіфу. Помічники переносять її тіло до машини для перевезення трупів.

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я
Введіть символи зображені вище :