Після сильних злив у Лівії тисячі загиблих

5

Шторм «Даніель» обрушився на Лівію в неділю, точну кількість жертв невідомо.

Після сильних злив у Лівії тисячі загиблих

Після сильних злив у Лівії уряд східної частини країни побоюється загибелі тисяч людей. Прем’єр-міністр одного з конкуруючих урядів країни, охопленої громадянською війною, Усама Хаммад, повідомив телеканал Al-Massar, що, на його думку, загинуло понад 2 тисячі людей. За його словами, у країні з населенням близько 7 мільйонів людей ще тисячі вважаються зниклими безвісти. Спочатку незалежної інформації про жертв не надходило. Шторм “Даніель” обрушився на Лівію в неділю.

Після падіння багаторічного лідера Муаммара Каддафі у 2011 році у Лівії розпочалася громадянська війна. Численні воєнізовані формування досі борються за вплив у багатій на нафту країні. В даний час за владу борються 2 ворожі уряди – один на сході, другий на заході країни. Усі дипломатичні зусилля щодо мирного врегулювання конфлікту поки що не увінчалися успіхом. Конфлікт ще більше розпалюється іноземними державами.

Найсильніші дощі за останні 40 років

Уряд у столиці країни Тріполі під керівництвом прем’єр-міністра Абделя Хаміда Дбейби заявив про найсильніші дощі за останні 40 років.

Координатор ООН з гуманітарних питань у Лівії Жоржетта Ганьйон закликала міжнародне співтовариство швидкої допомоги. «За першими повідомленнями, десятки сіл і міст серйозно постраждали від урагану», – написала Ганьйон на сайті X, що раніше називався Twitter.

Найбільше постраждав північний схід

За даними служб порятунку, постраждав переважно північний схід країни. У місті Дерна ситуація, за словами представників місцевої ради, вийшла з-під контролю. За наявними даними, там прорвало дві греблі. За словами представників служб порятунку, рятувальні операції іноді були утруднені. Потрібна була допомога вертольотів. Були перебої з електрикою та Інтернетом. Потерпілих районів оголошено «зонами лиха».

Читайте також:  Вбивцю Мосхаммера депортували після 18 років ув'язнення

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я
Введіть символи зображені вище :