Підвищений кортизол: симптоми надмірного вироблення гормону стресу

86

Кортизол називають стресовим гормоном – якщо його рівень високий, отже, організм перебуває у стані стресу.

За словами лікаря-ендокринолога Ельвіри Яушева, кортизол є стероїдним гормоном, що виконує в організмі безліч функцій. Відразу у великій кількості він може вивільнятися під час навантаження – розумового або фізичного, – його вироблення необхідне, щоб людський організм міг перенести стрес, яким для нього стає збільшення навантаження і напруги.
Кортизол переважно відповідає за те, щоб організм у складних обставинах забезпечувався достатньою кількістю енергії – він «відключає» споживання енергії системами, від яких не залежить збереження життя.

Однак, якщо організм виділяє занадто багато цього гормону, то виникають проблеми: у цьому випадку медики говорять про гіперкортицизм, який не тільки проявляється неприємними симптомами, але й надовго погіршує самопочуття, пише Medikforum.

Наступні симптоми говорять про надмірне вироблення гормону стресу кортизолу:

Виснаження. Кортизол підвищує працездатність організму, і навіть тонізує їх у момент стресу. Якщо його активне вироблення має короткостроковий характер, це допомагає, але в довгостроковій перспективі стає важким тягарем. Організм втомлюється завжди бути «на узводі»: з’являються м’язова слабкість, відчуття стійкого фізичного виснаження.

Високий кровяний тиск. Підвищений кортизол змушує тіло існувати в режимі боєготовності, збільшує частоту серцевих скорочень. Внаслідок цього збільшується кров’яний тиск.

Депресивний настрій. Різноманітність гормонів стресу неминуче впливає наш емоційний світ. Наслідком гіперкортицизму можуть бути внутрішній занепокоєння, депресивні відчуття, перепади настрою, напруженість, страхи.

Збільшення ваги. Люди можуть набирати вагу у стресові періоди, навіть якщо їдять мало – їх гормони стресу посилають сигнали про те, що організм повинен готуватися до поганих часів. Як наслідок, сповільнюється обмін речовин – так тіло намагається зберегти енергію як резерв.

Читайте також:  Чому не варто відкривати холодильник без особливої ​​причини, ставити його біля плити та накопичувати в ньому шар льоду

Проблеми зі шкірою. Коли в організмі підвищується рівень кортизолу, страждають судини, дуже чутливі до цього гормону. Внаслідок їх спазмів, зайвої напруги та пошкоджень з’являються синці, а також погіршується загоєння ран.

.

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я