Перспектива вступу до НАТО для України

16

Натомість шукає спосіб дати Україні перспективу для вступу. Одним із компромісів може стати відмова від звичайної програми підготовки до вступу.

 

Перспектива вступу до НАТО для України – планується поступка

У суперечці про те, як діяти з надіями України на членство в НАТО, намітився ще один компроміс.

За словами Міністра оборони Бориса Пісторіуса, все більше ознак того, що всі країни-члени погодяться не наполягати на звичайній програмі попереднього вступу перед можливим прийомом. Він також відкритий для цього, сказав Пісторіус у кулуарах зустрічі міністрів оборони країн НАТО.

Відмова від Плану дій щодо членства (Карта) розглядається як додатковий спосіб привернути до себе Україну на майбутньому саміті НАТО в Литві. Президент України Володимир Зеленський, запрошений гостем, насправді сподівається на конкретне запрошення про вступ. Однак такі країни, як Німеччина та США, не хочуть надсилати це запрошення, на відміну від таких країн, як Литва. Причина цього – страх перед непередбачуваною реакцією Росії, яка намагається запобігти вступу країни до НАТО своєю війною проти України.

Нато-Українська рада

Вже в середу країни НАТО письмово ухвалили рішення про новий формат співпраці з Україною. Він передбачає перетворення існуючої Нато-Української комісії на Нато-Українську раду. Це має дозволити обговорювати ключові питання безпеки з країною, яка зазнала нападу з боку Росії, на рівні очей, а також ухвалювати спільні рішення. Комісія була створена здебільшого для обговорення реформ, необхідних для вступу до західного військового альянсу.

Пісторіус сказав, що рада вперше збереться в кулуарах саміту НАТО 11 та 12 липня у Литві. Україна тепер матиме рівне місце за столом переговорів Альянсу і більше не буде гостем. Це очевидний знак того, що майбутнє України вбачають у НАТО. У той же час, однак, усім учасникам процесу ясно, що про прийом країни, яка перебуває у стані війни, не може бути й мови. «Це має бути зрозумілим усім, тому що в цьому випадку НАТО стане безпосередньою стороною війни», – сказав він, маючи на увазі той факт, що в цьому випадку Україна може вимагати військової допомоги від союзників, посилаючись на статтю 5 договору про альянс.

Читайте також:  Новий виток інформаційної війни: Путін відвідав військовий штаб

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я