Передменструальний синдром

49
пмс

Що таке “передменструальний синдром” не з чуток знає практично кожна жінка, адже стикалися і переживали ПМС тим чи іншим чином більша половина прекрасної половини людства.

Розберемося з термінологією, що ж таке “передменструальний синдром” науковою мовою? ПМС називають цілий комплекс порушень і психоемоційного, і фізичного стану жінки, що виникають за один-два тижні до менструації. Як правило, вони минають одразу ж після закінчення кровотечі. За статистикою, цей синдром у різних його перебігах проявляється у сімдесяти відсотків жінок, у десяти ж відсотків він протікає у важкій формі, часом із повною втратою працездатності в дні його перебігу.

Симптоми передменструального синдрому

Симптоми ПМС впливають на кожен бік жіночого організму, і саме тому їх можна розділити на кілька категорій або форм:

 • Нейропсихічна форма. Характеризується перепадами настрою, підвищеною чутливістю, дратівливістю, бажанням плакати. У дівчат юного віку зазвичай супроводжується спалахами агресії, тоді як у більш зрілому віці у жінки переважають симптоми, схожі з депресією. Крім змін в емоційному стані, з боку тіла спостерігаються підвищена чутливість і до запахів, і до звуків, прояви метеоризму, оніміння кінцівок.
 • Набрякла форма. Перед появою менструації може спостерігатися затримка рідин в організмі, через що проявляється набряклість, а також чутливість молочних залоз, здуття живота, невелика пітливість і дратівливість.
 • Цефалгічна форма, за якої спостерігається головний біль, нудота, запаморочення, блювота, чутливість до зовнішніх подразників, а також депресія і болі в серці.
 • Кризова форма, в основі якої лежать симпатоадреналові кризи. Загострюється через переживання, стреси і перевтому, і характеризується ознобом, тахікардією, підвищенням артеріального тиску, страхом смерті, а також підвищенням сечовиділення.

Лікування ПМС

Передменструальний синдром здебільшого є невід’ємною частиною організму жінки та не потребує втручання фахівців, але в окремих випадках, у разі тяжкого його перебігу, необхідна консультація лікаря та подальше лікування.

Читайте також:  Стоп – гігієна після сексу!

Вам слід звернутися до фахівця, якщо:

 • Болі перед менструацією стають нестерпними;
 • Значно підвищується артеріальний тиск;
 • Спостерігається важка форма депресії або емоційної нестабільності;
 • Виникає тремор або оніміння кінцівок;
 • Прискорюється серцебиття.

Насамперед, у разі загострення симптомів, потрібно звернутися до терапевта, який дасть вам направлення до потрібного фахівця, виходячи з ваших скарг. Вам може знадобитися консультація таких лікарів, як:

 • Ендокринолог;
 • Мамолог;
 • Невролог;
 • Психотерапевт;
 • Кардіолог;
 • Офтальмолог.

Фахівці призначать вам необхідне лікування і пропишуть медикаменти, які зможуть полегшити передменструальний синдром. Це можуть бути такі препарати, як знеболювальні за скарг на сильний біль, антидепресанти за нестабільного емоційного стану, медикаменти для поліпшення роботи серця, гормональні препарати, діуретики для виведення надлишку рідини, заспокійливі засоби, а також фізіотерапевтичне лікування.

Крім того, є й немедикаментозні способи полегшити неприємні симптоми ПМС:

 1. правильне, регулярне і здорове харчування;
 2. споживання необхідної норми рідини;
 3. міцний сон;
 4. лікувальна гімнастика і йога;
 5. ароматерапія;
 6. регулярні прогулянки на свіжому повітрі;
 7. народні засоби, як-от настоянка волошки, відвар коріння кульбаби, чай з лавандою і м’ятою або настоянка календули.

Ніколи не варто впадати у відчай і відтягувати похід до фахівця, якщо того вимагає ситуація. Передменструальний синдром піддається лікуванню, але, на жаль, не – профілактиці. Але ви можете полегшити його симптоми, уникаючи стресів, дотримуючись правильного харчування і стежачи за своїм здоров’ям.

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я