Перед очікуваним виселенням: розжарена атмосфера в Лютцераті

31

Настрій серед активістів кліматичного руху розпалюється напередодні очікуваного сьогодні виселення в рейнському містечку Лютцерат. Учора поліція продовжила підготовчі роботи та розчистила барикади, зведені протестуючими групами на дорозі до місця проведення робіт. Кліматичні активісти сформували людські ланцюги та влаштували сидячу блокаду.

За даними поліції Аахена, операція має розпочатися не раніше сьогодення. “Ми плануємо до чотирьох тижнів, але сподіваємося, що це не займе стільки часу”, – сказав начальник поліції Ахена Дірк Вайнспах в Еркеленці у вівторок увечері. Лютцерат – район міста з населенням 43 000 чоловік на заході землі Північний Рейн-Вестфалія. Село, розташоване посеред полів, зараз знаходиться прямо на краю відкритого буровугільного кар’єру Гарцвайлер. Вугілля, що знаходиться під ним, видобуватиметься для виробництва електроенергії.

Кліматичні активісти закликають до мораторію

У вівторок увечері в Еркеленці на інформаційному заході, присвяченому цій операції, серед приблизно 300 учасників були переважно представники місцевих ініціатив із захисту клімату, які категорично відкидають відкритий видобуток корисних копалин. Вони вимагали ввести мораторій у зв’язку з швидким початком розчищення і поставили під сумнів експертні висновки, на яких ґрунтується твердження про те, що ділянка призначена для відкритого видобутку бурого вугілля. Мешканці сусідніх сіл скаржилися на те, що поліцейські гелікоптери пролітають близько над їхніми будинками. Поява приватної служби безпеки також зазнала критики.

За словами начальника поліції Вайншпаха, майбутня евакуація протестного села – одна з найскладніших операцій за останні роки. Поліція отримує підтримку з цього питання з усієї країни. Активісти звели близько 25 будиночків на деревах, деякі з них на великій висоті.

Побоювання з приводу зіткнень із поліцією

Міністр внутрішніх справ землі Північний Рейн-Вестфалія Герберт Ройль (ХДС) заздалегідь подбав про безпеку сил екстреної допомоги. «У нас у Лютцераті є певна кількість активістів, які готові застосувати насильство. Їхня кількість наразі коливається щодня», – сказав Ройль в інтерв’ю газеті Rheinische Post. «Тому така операція завжди небезпечна для поліції, і я також постійно переймаюся безпекою наших співробітників». Проте, додав він, оперативні групи добре підготовлені та навчені. З погляду логістики та персоналу поліцію добре підготовлено, сказав він.

Читайте також:  Путін, Орбан, Нетаньяху – реакція на смерть Берлусконі

Він уточнив: «Ми не знаємо, що очікує поліцейських у будинках у Лютцераті. Чи є пастки чи інші барикади, які ми не бачимо ззовні? Ми також не знаємо, скільки людей стане на шляху сил екстреної допомоги». Реул додав: “Обережність – це головне”.

Віце-президент Бундестагу Катрін Герінг-Екардт закликала до мирного протесту. Це не повинно бути “делегітимізовано необдуманими діями”, сказала вона в інтерв’ю Redaktions Netzwerk Deutschland (RND). Натомість вона захищала наполегливість кліматичних активістів. «Таврувати протестувальників у Лютцераті або на вулицях як божевільних, перетворювати їх на злочинців – це неприйнятно».

Ділянка та будинки належать компанії RWE

Економічні міністерства, очолювані «Зеленими» у федеральному уряді та землі Північний Рейн-Вестфалія, домовилися з енергетичною компанією RWE про поступову відмову від вугілля до 2030 року. Крім того, буде збережено п’ять селищ, що вже практично пустують, на кар’єрі Гарцвайлер на околицях Лютцерату. Невелике село Лютцерат на краю кар’єру може бути заміновано. Земля та будинки вже давно належать компанії RWE. Судові суперечки було врегульовано в останній інстанції.

У зв’язку із нинішньою енергетичною кризою виробництво електроенергії на бурому вугіллі для європейських енергосистем нещодавно було знову розширено. У Рейнській області є ще два кар’єри з видобутку бурого вугілля: Хамбах та Інден.

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я