Папа Римський зустрівся з біженцями в Південному Судані: “Мучаємося разом з вами”

26

Мільйони людей тікали від громадянської війни у ​​Південному Судані за кордон або були переміщені в країні. Умови життя катастрофічні. Папа Франциск висловлює своє співчуття під час зустрічі.

Папа Римський зустрівся з біженцями в Південному Судані: «Маруємо разом з вами»

Перед лицем однієї з найбільших у світі криз біженців Папа Франциск висловив співчуття мільйонам мігруючих осіб у Південному Судані. “Я з вами. Я страждаю за вас і разом з вами», – сказав понтифік на зустрічі з внутрішньо переміщеними особами та мігрантами в Джубі у суботу. Його супроводжували Джастін Велбі, примас Англіканської церкви, і Єн Гріншилдс, представник Церкви Шотландії. “Ми хочемо дати крила вашій надії на сьогоднішній зустрічі”, – сказав Франциск.

Аргентинець виступив перед кількома сотнями чоловіків, жінок та дітей у великому наметі під назвою «Фрідом Холл». Папа зізнався, що йому, на жаль, відомо, що найчастіше мігрантам неможливо вибратися з таборів біженців.

Найбільша криза біженців в Африці

У Південному Судані, де вже багато років триває громадянська війна, а ситуація все ще нестабільна, налічується понад два мільйони внутрішньо переміщених осіб, за даними Управління ООН з надання надзвичайної допомоги. Ще 2,3 мільйона людей бігли до сусідніх країн. У той же час, Південний Судан прийняв близько 300 000 біженців, в основному з Судану. Організація Об’єднаних Націй оцінює кризу біженців як найбільшу в Африці та третю за величиною у світі. Особливо сильно від переміщення страждають жінки та діти, деякі з яких стали жертвами сексуального насильства.

З 2013 року ООН створила сім таборів для прийому внутрішньо переміщених осіб. У найбільшому з них, таборі Бентіу на півночі країни, кількість біженців підскочила до 120 000 після загальнонаціональної повені 2022 року. Умови життя знову погіршали. Чистої питної води не вистачає, а такі хвороби, як холера та малярія, поширюються повсюдно. Багато дітей страждають від недоїдання.

Читайте також:  у шлунку дитини виявили 8 ембріонів

Молоді люди турбуються про своє майбутнє

«Я боюся того, яким буде моє життя та життя інших дітей у майбутньому», – сказав 16-річний Джозеф Лат Гатмай, який мешкає в таборі Бентіу. 14-річний Джонсон Джума Алекс розповів Папі Римському, що у таборі все було тісно та переповнено. «Тут немає місця для гри у футбол. Багато дітей не ходять до школи, бо вчителів та шкіл на всіх не вистачає».

Під час свого паломництва Франциск закликає покласти край насильству в країні, щоб біженці також могли здобути шанс. Він покладав свої надії на жінок, які потребували особливого захисту. “Матері, жінки – це ключ до перетворення країни”.

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я