Папа Римський чинить тиск на політику в Південному Судані

22
Папа Римський у Південному Судані говоритиме про світ

Після кількох років громадянської війни та кривавих нападів у Південному Судані Папа Франциск дав надію на припинення кровопролиття. Емоційними закликами до миру понтифік чинив тиск на лідерів християнської країни у Східній Африці під час свого історичного візиту.

У той же час він запевнив численних людей і особливо мільйони біженців у бідній республіці у своєму співчутті. Десятки тисяч людей вийшли на вулиці столиці Джуби у вихідні, співали та танцювали на церковних службах просто неба.

Ще до того, як Франциск сів на літак і вирушив до Риму, президент Сальва Кір назвав цей візит «важливою віхою» для Південного Судану. Після духовного закиду, коли глава католицької церкви у своїй промові незвичайно прямо критикував осіб, які ухвалюють рішення в країні, за їхню політику, на них тепер покладаються зобов’язання. Завдання полягає в тому, щоб послідовно виконувати мирну угоду, яка фактично вже була узгоджена, та залучити інші політичні групи за стіл переговорів – щоби постійні насильницькі напади нарешті припинилися.

“Я з тобою. Я страждаю за вас і з вами.

«Я боюся того, яким буде моє життя та життя інших дітей у майбутньому», – сказав 16-річний Джозеф Лат Гатмай під час емоційної зустрічі з Папою Римським у суботу. Хлопчик – один із приблизно двох мільйонів внутрішньо переміщених осіб, що живуть у таборах у Південному Судані, часом драматичних умов і без будь-яких перспектив на поліпшення. “Я з тобою. Я страждаю за вас і з вами», – звернувся Франциск до переміщених осіб.

Організація Об’єднаних Націй оцінює кризу біженців як найбільшу в Африці та третю за величиною у світі. ООН створила сім таборів для внутрішньо переміщених осіб з 2013 року, коли через два роки після здобуття незалежності розпочалася громадянська війна. Умови життя часом драматичні: чистої питної води не вистачає, такі хвороби, як холера та малярія, набирають обертів. Багато дітей страждають від недоїдання. Ситуація погіршилася після загальнонаціональних повеней у 2022 році.

Читайте також:  Папа Римський критикує експлуатацію африканського континенту

Жінки та матері – «ключ до перетворення країни».

Жінки та діти особливо страждають від переміщення та часто стають жертвами сексуального насильства. Однак саме жінки та матері є «ключом для перетворення країни», сказав Франциск. Вже під час першої частини своєї африканської поїздки до Демократичної Республіки Конго понтифік молився про припинення насильства щодо жінок і частково вислухав жахливі повідомлення від жертв насильства.

Ентузіазм з приводу першого візиту Папи Римського був великий у наймолодшій країні землі. Знову і знову віруючі в Джубі вітали високого гостя характерними для них криками радості та піснеспівами. Близько 100 000 людей прийшли на месу.

Франциск знає, що Південний Судан має пройти довгий шлях до майбутнього без боротьби і насильства. Лише у четвер внаслідок нападу на село було вбито щонайменше 20 людей, включаючи чотирьох волонтерів Червоного Хреста. Ця країна входить до найнебезпечніших регіонів для гуманітарних працівників у всьому світі.

«Чесне прагнення світу без альтернативи»

Одразу після приземлення Папа вже розповів лідерам, чого він очікує від політики. “Щоб ця країна не перетворилася на цвинтар”, припинення бойових дій і чесна прихильність до світу були безальтернативні, сказав він. «Майбутні покоління будуть шанувати чи стирати пам’ять про ваші імена на підставі того, що ви робите зараз», – сказав Франциск президенту Кієру та його віце-президентам, які колись були ворогами, а тепер перебувають у крихкому союзі.

Слово Папи може мати вагу серед політиків, деякі з яких дуже побожні. Кіїр швидко розпорядився помилувати 71 ув’язненого – близько половини з них було засуджено до страти. Відповідний указ було зачитано на державному телеканалі.

Крім того, Кір оголосив про свій намір відновити так звані Римські переговори, в ході яких у мирний процес будуть включені інші повстанські групи. Католицька громада Сант-Егідіо, яка виступає посередником, сподівається зібрати наступний раунд переговорів, що включає п’ять нових груп, у Римі вже наприкінці лютого або в березні. Якщо вони підпишуть мирний документ, це може значно знизити рівень насильства в країні, сказав Тобіас Мюллер із Сант-Егідіо в інтерв’ю Deutsche Presse-Agentur у Джубі.

Читайте також:  Навіщо Німеччина відправить військові кораблі до іншого регіону

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я