Оскар Лафонтен вважає, що потрібна нова партія

6

У березні 2022 року Лафонтен із розчаруванням залишив Ліву партію, одним із засновників якої він колись був.

Оскар Лафонтен вважає, що потрібна нова партія

На думку саарського політика Оскара Лафонтена, у Німеччині потрібна нова партія. Оскар Лафонтен вважає, що у партійній системі країни існує реальна прогалина.

Про це він заявив в інтерв’ю газеті Deutsche Presse-Agentur у своєму будинку у Мерцизі (земля Саар). За його словами, це призводить до того, що робітники або люди з низькими доходами та пенсіями «дедалі більше почуваються представленими AfD». Однак AfD «не є партією для простих людей, оскільки вона дотримується неоліберальних економічних ідей, як-от демонтаж держави загального добробуту».

AfD.  Фото: Stefan Sauer/dpa/Archivbild

У березні 2022 року Лафонтен із розчаруванням залишив Ліву партію, одним із засновників якої він колись був. За його словами, вона «на жаль, перетворилася на партію, яка намагається наслідувати «зелених».

Його дружина Сара Вагенкнехт, як то кажуть, розглядає можливість створення нової партії. Лафонтен, якому 16 вересня виповнюється 80 років, не коментував цю інформацію.

«Звичайно, я підтримую партію, яка виступає за соціальну справедливість та мир. В даний час, на жаль, такої партії не існує», – сказав Лафонтен, відповідаючи на запитання, чи приєднався б він до можливого процесу створення нової партії. «Однак я не шукаю нової ролі у політиці», – наголосив він. Чи найближчим часом з’явиться нова ліва партія? “Подивимося”.

Він додав: «Я, зрештою, (подумки) перебуваю в лівій народній партії, яка зараз просто не має організації – соціал-демократії Віллі Брандта». За його словами, ця партія визначала себе через соціальну справедливість, а також через політику миру та розрядки. “Але сьогодні ця партія вже не існує”.

Читайте також:  Міграція набирає вагу як протестне питання

Безпартійний житель Саара, який був свого часу прем’єр-міністром землі, федеральним міністром фінансів, кандидатом у канцлери та головою СДПН, вийшов із СДПН у 2005 році. Заснувавши у 2007 році Ліву партію, він спробував «змінити політику СДПН та у довгостроковій перспективі знову об’єднати обидві партії у дусі соціал-демократії Брандта». На жаль, ця спроба не вдалася.

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я
Введіть символи зображені вище :