Олімпійський вогонь запалили в Греції: як він добиратиметься до Парижа?

13
Олімпійський Вогонь

Тільки грецькою територією факел подолає понад 5200 км. Олімпійський вогонь для літніх Ігор-2024 у Парижі запалено в Стародавній Олімпії.

Не обійшлося без накладок. Зазвичай факел запалюють за допомогою параболічного дзеркала на вівтарі давньогрецького храму Гери. Однак у вівторок, 16 квітня, погода була похмура, і зробити це не вдалося.

Тому грецька актриса Мері Міна, яка виконувала роль верховної жриці в театралізованій виставі, запалила факел від вогню, що його було отримано під час генеральної репетиції церемонії, яка відбулася напередодні.

Тепер на олімпійський вогонь очікує 11-денна естафета Грецією. Першим факелоносцем став чемпіон Ігор з академічного веслування Стефанос Дускос, а всього їх буде 600.

Вогонь подолає 5202 км грецькою територією і 563 морські милі (приблизно 1043 км) морями.

Факел побуває в 13 регіонах країни, на 7 островах, у 43 містах, 41 муніципалітеті, 5 громадах, на 10 археологічних майданчиках у двох Олімпійських музеях (в Афінах і Салоніках).

А коли до Франції?

Організатори Олімпіади в Парижі отримають олімпійський вогонь 26 квітня в Афінах. Наступного дня він вирушить до Франції на борту 120-річного трищоглового вітрильника “Белем” (Le Belem), визнаного в цій країні історичною пам’яткою.

Вогонь буде доставлено в Марсель 8 травня. Звідти почнеться його естафета французькою територією.

Шлях триватиме 68 днів і завершиться запалюванням олімпійського вогню на церемонії відкриття Ігор.

Олімпіада пройде в Парижі з 26 липня по 11 серпня 2024 року.

Читайте також:  Найкращі стрітбайки від провідних виробників мототехніки

Білоруси – у нейтральному статусі

Білоруські спортсмени будуть представлені на головних Іграх чотириріччя в урізаному складі та нейтральному статусі.

Як раніше заявляли в МОК, максимум 28 білоруських спортсменів можуть кваліфікуватися на Олімпіаду в Парижі. Для порівняння, у минулих літніх Іграх у Токіо брали участь 104 білоруси.

Спортсменам із Білорусі та Росії офіційно заборонено брати участь у параді атлетів на церемонії відкриття Ігор. При цьому бути присутніми на ній можна.

У разі завоювання медалей нагороджувати будуть не під гімн країни, а під спеціально написану для цього музику. Прапора Білорусі також не буде.

При цьому нагороди нейтральних спортсменів не фігуруватимуть у жодному медальному заліку.

Однак документ про свою незгоду з діями Росії в Україні ні білоруським, ні російським спортсменам підписувати не доведеться.

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я