Обираємо мобільний кондиціонер

43

У спекотну пору року перебувати в замкнутому приміщенні буває просто нестерпно. За сильної спеки не допомагають ні вентилятори, ні відкриті вікна. Потрібен кондиціонер. Але далеко не завжди є можливість встановити стаціонарну модель. У цьому разі виручить кондиціонер мобільний.

Мобільні кондиціонери: плюси і мінуси

Якщо є можливість встановлення спліт-системи, то краще віддати перевагу саме їй. Незважаючи на деякі складнощі з монтажем, спліт-система ефективніша, зручніша в експлуатації і набагато тихіша за кондиціонер. Але, наприклад, в орендованій квартирі встановити її не вийде. Не турбуйтеся – у мобільних кондиціонерів є низка серйозних плюсів.

  • Мобільний кондиціонер дає змогу створити локальну зону холоду в потрібному місці. Ви можете забезпечити комфортну температуру на робочому місці, не охолоджуючи всю кімнату. Можна заощадити, купивши кондиціонер меншої потужності.
  • Можете носити кондиціонер із собою з кімнати в кімнату – і навіть взяти на дачу.
  • Не потрібно викликати фахівця і платити за установку.

Щоб покупка не викликала розчарування, варто заздалегідь дізнатися про всі особливості мобільних кондиціонерів. І потім вже підібрати модель, яка найкраще підходить за характеристиками.

Характеристики мобільних кондиціонерів

Потужність охолодження – це потужність нагріву “навпаки”. Встановити кондиціонер з потужністю охолодження 2,5 кВт – те саме, що винести з кімнати нагрівач на 2,5 кВт.

Що вища потужність охолодження, то більше приміщення зможе обслужити кондиціонер.

Обчислити рекомендовану площу приміщення легко: потрібно помножити потужність охолодження на 10. Співвідношення те саме, що й під час вибору системи опалення: один кВт на 10 м2. Треба розуміти, що це середній показник. Якщо приміщення погано утеплене або виходить на південний бік будинку, краще брати кондиціонер із запасом за потужністю. Запас потрібен і в тому разі, якщо ви живете в теплому регіоні.

Читайте також:  Щоб довго простояла: як продовжити життя новорічної ялинки

Холодопродуктивність кондиціонера – та сама потужність охолодження, але вимірювана в інших одиницях. Одна британська термічна одиниця (BTU) приблизно відповідає 300 ватам потужності охолодження. Виробники традиційно випускають кондиціонери з певними значеннями BTU – наприклад, на 9000 і 12000. При виборі кондиціонера для приміщення слід враховувати цю особливість. Підбирати модель, звісно, треба відповідно до площі приміщення.

Важлива характеристика – максимальний рівень шуму. Річ у тім, що мобільний кондиціонер – техніка досить гучна. Навіть найтихіша модель шумітиме на рівні 40-45 дБ. Це приблизно відповідає неголосній розмові. Удень такий шум не заважає, але ось спати вже не дуже комфортно. Є й моделі з гучністю понад 60 дБ. Приблизно так само шумить вдень вулиця. Такий рівень може заважати і під час роботи.

Основні режими роботи

У режимі охолодження можуть працювати всі мобільні кондиціонери. Решта режимів є додатковими.

В автоматичному режимі потрібно лише виставити на пульті або панелі кондиціонера потрібну температуру в приміщенні. Кондиціонер буде сам підбирати швидкість обертання вентилятора і потужність компресора. Якщо автоматичного режиму в обраній моделі немає, регулювання доведеться робити вручну.

У режимі вентиляції компресор не працює: прилад просто ганяє повітря по приміщенню. Такий режим може стати в пригоді вночі. Основний шум під час роботи мобільного кондиціонера створюється саме компресором. Його вимкнення зробить кондиціонер цілком комфортним для сну.

У нічному режимі обмежується швидкість обертання вентилятора. Це дає змогу трохи знизити гучність приладу.

У режимі обігріву кондиціонер працює навпаки – він охолоджує вулицю за рахунок нагрівання приміщення. Відбувається саме перекачування тепла. У цьому режимі кондиціонер набагато економічніший за звичайний нагрівач. На 1 кВт електричної потужності кондиціонер дає 3-4 кВт потужності теплової. Щоправда, такий ефект досягається лише в міжсезоння – за температури зовнішнього повітря -5…-10 ºС. За інших температур ефективність обігріву буде нижчою.

Читайте також:  Чи можна видалити про себе інформацію в інтернеті

Осушення, так чи інакше, здійснює будь-який кондиціонер. У холодному повітрі за однієї і тієї ж відносної вологості міститься менше води, ніж у теплому. Охолоджуючи повітря, кондиціонер автоматично витягує з нього вологу – так утворюється конденсат.

У деяких моделях передбачено окремий режим осушення. У ньому кондиціонер намагається знизити вологість, не змінюючи температуру приміщення.

У недорогих моделях для цього просто зменшується до мінімуму швидкість обертання вентилятора. При цьому кімната продовжує охолоджуватися.

У моделях з функцією обігріву режим осушення працює ефективніше. У них відбувається періодичне перемикання з охолодження на обігрів, так що температура в приміщенні не змінюється.

Іонізація та конденсат

Іонізація

Деякі моделі кондиціонерів оснащуються іонізатором. Є думка, що негативно заряджені іони повітря очищають повітря і покращують здоров’я. Твердження спірне: деякі дослідження ставлять під сумнів користь іонізації для людини. Іноді вона взагалі протипоказана. Що стосується очищення повітря – негативні іони повітря справді зв’язують алергени та частинки бруду, сприяючи їх осіданню на підлогу. Але все при цьому залишається в кімнаті. Щонайменше потрібне вологе прибирання, щоб частинки бруду не піднялися знову в повітря.

Конденсат

Під час роботи будь-якого кондиціонера утворюється конденсат. У спліт-систем він автоматично виводиться назовні приміщення. У мобільних кондиціонерів такої можливості немає, тому тут можливі два варіанти.

Деякі моделі збирають конденсат у ємність. Якщо вона переповниться, вода потече на підлогу. Автовідключення в разі заповнення ємності конденсатом запобіжить витоку, але ця функція є не у всіх моделей. Бюджетні кондиціонери не мають навіть вбудованої ємності. У них конденсат просто виводиться назовні в трубці. Ставити ємність і контролювати її наповнення доведеться самостійно.

Моделі з автоматичним випаровуванням конденсату оснащені окремим теплообмінником. Під час контакту з ним конденсат випаровується і виводиться назовні трубою разом із теплим повітрям.

Читайте також:  Штучний інтелект виявив ознаки раку у жінок – їх не знайшли лікарі

Тип управління

Більшість мобільних кондиціонерів управляються з панелі на корпусі приладу. Блок мобільного кондиціонера знаходиться під рукою, тому далеко тягнутися до панелі не треба. Панелі бувають кнопковими і сенсорними.

Деякі моделі оснащуються пультом ДУ – це дає змогу керувати кондиціонером, не підходячи до нього впритул.

Бувають і мобільні кондиціонери з керуванням по Wi-Fi. Ними можна керувати зі смартфона або планшета. При цьому зовсім не обов’язково перебувати поблизу. Наприклад, можна ввімкнути кондиціонер дорогою додому і зайти в уже охолоджене приміщення.

Варіанти вибору мобільних кондиціонерів

Якщо ви чутливі до рівня шуму або збираєтеся користуватися кондиціонером вночі, вибирайте малошумні моделі.

Кондиціонер із функцією обігріву допоможе пережити міжсезоння з мінімальними витратами на опалення.

Висока вологість шкодить меблям, техніці, сприяє розмноженню цвілі та бактерій. У приміщеннях з високою вологістю кондиціонер з режимом осушення створить комфортну атмосферу.

Конденсат, що накопичується, може витекти на підлогу і пошкодити підлогове покриття. Уникнути цього допоможуть моделі з автовідключенням у разі заповнення ємності або з автоматичним випаровуванням конденсату.

Кондиціонер з керуванням по Wi-Fi дасть змогу змінювати режим роботи приладу з іншої кімнати або навіть з вулиці. Потрібно тільки встановити додаток і підключитися до мережі Інтернет.

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я