Об’єкти, відзначені нагородами ЮНЕСКО: Зустріч в Ер-Ріяді

6

Організація хоче надати статус Світової спадщини більшій кількості культурних та природних об’єктів і має обрати з більш ніж 50 заявок.

Об’єкти, відзначені нагородами ЮНЕСКО: Зустріч в Ер-Ріяді

Об’єкти, відзначені нагородами ЮНЕСКО: У неділю ввечері в столиці Саудівської Аравії Ер-Ріяді відкрилася 45 сесія культурної організації ООН Unesco.

До 25 вересня організація хоче надати статус Світової спадщини більшій кількості культурних та природних об’єктів і має обрати з більш ніж 50 заявок.

Столиця землі Тюрінгія Ерфурт сподівається здобути нагороду за свою єврейську середньовічну спадщину. Двотижневу сесію Комітету всесвітньої спадщини відкрив міністр культури Саудівської Аравії Бадр бін Абдулла бін Фархан, повідомляє державне інформаційне агентство SPA.

45 сесія Комітету всесвітньої спадщини мала пройти в Росії в червні 2022 року.

Через агресивну війну Росії в Україні сесія була відкладена і тепер проходитиме в Ер-Ріяді.

До 1157 культурних та природних об’єктів у 167 країнах світу на сьогоднішній день входять:

  • Великий Бар’єрний риф у Австралії;
  • Національний парк Серенгеті в Танзанії;
  • Місто інків Мачу-Пікчу у Перу;
  • Піраміди Гізи у Єгипті.

У Німеччині на сьогоднішній день налічується 51 об’єкт Всесвітньої спадщини.

Голова німецької комісії ЮНЕСКО Марія Бемер так відгукнулася про заявку Тюрінгії: «Завдяки визнанню ЮНЕСКО Ерфурт стане частиною нашої спільної людської спадщини. Це ще раз переконливо показує нам, що єврейське життя належало Німеччині протягом понад 1000 років і належатиме в майбутньому».

На зустрічі в Ер-Ріяді Комітет ЮНЕСКО знову звернеться до теми спадщини, яка перебуває під загрозою зникнення, і, у разі потреби, обговорить заходи щодо захисту та збереження відповідних об’єктів. Відповідно, їм загрожують, наприклад:

  • Зміна клімату;
  • Війни;
  • Стихійні лиха;
  • Будівельні роботи.
Читайте також:  ООН попереджає про водну кризу

У цьому контексті Юнеско обговорює об’єкти у Болгарії, Італії, Туреччині, Україні та Росії.

«Я особливо стурбований ситуацією в Україні, де Росія досі невпинно продовжує свої нападки на народ, культурну спадщину і, таким чином, самобутність країни»– сказала Бемер.

«В Одесі, де у липні російські бомби обрушилися на місто світової спадщини, у Києві, у Львові та у багатьох інших місцях. Я сподіваюся, що ця зустріч стане недвозначним сигналом. Світова спільнота більше не може стояти осторонь того, як Росія зневажає Конвенцію про всесвітню спадщину».

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я
Введіть символи зображені вище :