Нью-Йорк заплатить компенсації за придушення демонстрантів

11

Поліцейські на східному узбережжі США привернули увагу влітку 2020 року.

 

Нью-Йорк заплатить компенсації за придушення демонстрантів

Департамент поліції Нью-Йорка хоче виплатити мільйони доларів за жорстоке придушення демонстрантів, які виступали проти расизму близько трьох років тому. «Понад 1300 осіб мають отримати від поліції Нью-Йорка загалом понад 13 млн. доларів», – одноголосно повідомили американські ЗМІ. Раніше мирова угода була досягнута після подання колективного позову.

Поліцейські в місті на східному узбережжі США привернули до себе увагу влітку 2020 свого часу особливо агресивною поведінкою стосовно учасників акцій протесту. Протестувальники вийшли на вулиці на захист громадянських прав після вбивства поліцейським афроамериканця Джорджа Флойда. При цьому використовувалися кийки та перцеві балончики, а також проводилися арешти.

Тригер: Джордж Флойд

На думку адвокатів сторони позивача, суму, яку тепер буде виплачено, стане найвищою для протестувальників в історії США. За даними американських ЗМІ, вона ще має бути підтверджена судом. Загибель Флойда 25 травня 2020 р. внаслідок жорстокої поліцейської операції у Міннеаполісі (штат Міннесота) викликала демонстрації проти расизму та поліцейського насильства у США.

На відеозаписах було зафіксовано, як поліцейські повалили беззбройну людину на землю. Білий поліцейський Дерек Шовін протягом 9 хвилин тиснув коліном на шию Флойда, поки той благав дати йому дихати і зрештою знепритомнів.

Шовін був засуджений судом до 22 років та 6 місяців тюремного ув’язнення за вбивство другого ступеня. Він уже відбуває це покарання. Федеральний суд засудив його ще до 21 року позбавлення волі. В результаті по всій території США відбулися найбільші за останні десятиліття акції протесту за громадянські права.

Вони засуджували системний расизм і особливо нерівне поводження поліції з чорношкірими та кольоровими людьми. Потім пройшла тривала дискусія про реформи в організації правоохоронної діяльності в США. Ставлення до поліції – одне з багатьох питань, з яких американське суспільство глибоко розколоте.

Читайте також:  Війна проти України: така ситуація

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я